Aktuality

Hlučín vstoupil do jara porážkou

'A' tým
6.3.2022

Hlučínští fotbalisté bohužel nezvládli úlohu favorita, když v nedělním utkání 18. kola MSFL prohráli s posledními Otrokovicemi 1:2. Žlutozelení si během vytvořili několik slibných brankových příležitostí, v závěru dokonce nastřelili tyč.

Posílené Otrokovice chtějí na jaře vybojovat záchranu a od úvodních minut bylo jasné, že Hlučín čeká tuhá bitva. Ve 3. minutě podržel domácí brankář Lapeš, který zlikvidoval obrovskou šanci Putyery. Hlučín svou první příležitost přetavil ve vedoucí branku, na dlouhý pas Plesníka si naběhl Lokša, využil nedorozumění hostující obrany a poslal Hlučín do vedení 1:0.

Otrokovice vyrovnaly ve 38. minutě, když po závěru v pokutovém území Hlučína domácí zadáci zapomněli na Vintra, který pohodlně skóroval do odkryté branky.

V 54. minutě se do slibné příležitosti dostal Neumann, ale otrokovický brankář jej vychytal. V 60. minutě nastal další smolný moment pro domácí. Wolf v pokutovém území fauloval a nařízený pokutový kop proměnil Kiška - 1:2.

Závěrečné minuty byly ve znamení drtivé převahy Hlučína, ale když Lokša v nastavení ze standardní situace napálil tyč a následnou šanci nezúžitkoval ani Hasala, skončilo utkání vítězstvím Otrokovic 2:1.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Rozhodla lepší efektivita soupeře, protože my jsme neproměnili spoustu šancí. Otrokovice ukázaly i větší touhu po vítězství, když bojovaly jako o život. Nám se nedařilo v předfinální a ani ve finální fázi. Tuhle porážku beru na sebe,“