Hlučín ve Velmezu naplno bodoval a nadále pronásleduje první Kroměříž!

30.10.2022

Hlučínští fotbalisté uspěli na půdě Velmezu sérii neporazitelnosti v MSFL na jedenáct utkání. Prajzáci si po první půli po přesných trefách Smékala zajistili dvoubrankové vedení. Po změně stran sice domácí snížili na rozdíl jediné branky, ovšem poslední slovo měl dvě minuty před koncem Šindler, který stanovil na konečných 3:1 pro Hlučín. Mužstvo trenéra Filipa Smékala nadále pronásleduje vedoucí tým MSFL Hanáckou Slavii Kroměříž, na který ztrácí tři body.

Vstup do utkání měli hosté parádní. Už ve 4. minutě po rychlé křídelní akcí a skvělém uvolnění Ptáčka otevřel skóre Smékal - 0:1. V dalším průběhu hry Prajzáci přečkali dvě slibné příležitosti Velmezu. Plichta hlavičkoval na malém vápně vedle branky a Malata trefil tyčku. Hlučín zahrozil po průniku Smékala, který obelstil brankáře, jenže jeho zakončení směřující do prázdné brány uklidil do bezpečí domácí stoper.

Poslední vážné slovo v první půli měl Hlučín, když Smékal potvrdil střeleckou formu a tři minuty před poločasovým hvizdem zvýšil na 2:0 pro hosty. Skvěle mu asistoval Praus.

Velké Meziříčí nesložilo zbraně a v 53. minutě zadělal na drama střídající Horejš, který uspěl v samostatném nájezdu na Lapeše - 1:2. Domácí mužstvo si vytvořilo tlak a další nebezpečné momenty před brankou Hlučína, ten však nakonec uštědřil Velmezu lekci z produktivity. V 88. minutě pečetil na konečných 3:1 pro žlutozelené z protiútoku Šindler, když zužitkoval dorážku po střele Moučky.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Naše vítězství se rodilo velice těžce. Hlavně druhý poločas jsme absolutně nezvládli. Do zápasu jsme přitom vstoupili skvěle, když jsme se brzy ujali vedení, které jsme před přestávkou zvýraznili. Potom ale Velké Meziříčí snížilo, takže jsme se až do konce utkání museli strachovat. Z bodů mám samozřejmě radost, ale zbytečně jsme si to zkomplikovali. Byli jsme hodně nepřesní."