Opava v derby přehrála naše dorostence

U19 U17
31.10.2022

Dorostence čekalo v pátek derby s Opavou. Oslabená devatenáctka na půdě Slezského FC tahala po celý zápas za kratší konec a zaslouženě prohrála 0:4. Sedmnáctka odehrála herně vyrovnanější utkání, přesto to na bodový zisk nestačilo.

SFC Opava U19 - FC Hlučín U19 4:0 (2:0)

Branky: 34. Blatný (pen.), 45. Blatný, 56. Kovárník (pen.), 71. Blatný

Sestava FC Hlučín U19: Košec - Hořínek (46. Fukan), Závadský, Lindner, Kudlík - Gryc, Levčík, Šarközy - Havránek, Stuchlík (71. Ulrich), Dvořáček (58. Montag)

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Soupeř hrál velmi dobře, my jsme se takovou naší bojácností, naivitou a zbrklostí absolutně nedokázali dostat do zápasu. V naší hře bylo velké množství taktických a technických chyb. První poločas byl pro mě z naší strany nekoukatelný. Ve druhé půli se nás výkon malinko zlepšil, ale i tak byl velmi slabý. Ukázalo se, že pokud nám vypadnou naši stěžejní hráči, kteří jsou nemocní nebo zranění, tak je nedokážeme plnohodnotně nahradit. Kluci, kteří dneska hráli a dostali prostor si příliš nevěřili a svým výkonem nepřesvědčili, což mě mrzí. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství."

SFC Opava U17 - FC Hlučín U17 5:2 (0:1)

Branky: 48. Baar, 58. Baar, 64. Endrych, 76. Baar, 83. Hendrych - 34. Holek, 71. Dědík (vl.)

Sestava FC Hlučín U17: Žila - Komárek, Krakovka, Woznica (82. Baďura), Cigán (57. Kiša J.) - Zajíc, Novotný (57. Kotík), Kwašný (76. Habr) - Holek, Vozník, Sněhota.

Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "V Opavě jsme odehráli dobré utkání, ačkoliv tomu konečný výsledek neodpovídá. V prvním poločase jsme byli aktivní a více jsme drželi míč než soupeř, za což nám bylo odměnou vstřelení první branky a poločas tak skončil 0:1. Do druhého poločasu Opava vstoupila lépe, a přestože jsem na to hráče upozorňoval o přestávce, nezachytili jsme náběh za obranu a bylo srovnáno.  Celý zápas byl však ovlivněn nepřítomnosti třetího rozhodčího, takže posouzení před brankových situací v druhém poločase se neslučovalo s pravidly fotbalu. Nicméně nechci tím shazovat výkon Opavy, která ukázala svou kvalitu a v druhém poločase byla lepším týmem na hřišti. Nebýt však oné zmiňované situace okolo rozhodčích, tak si myslím, že bychom si odvezli minimálně bod. Kluky chválím za přístup až do konce zápasu,  neboť měli pořád chuť zkorigovat výsledek."