Aktuality

Hlučín si odváží ze Znojma plný bodový zisk

2.10.2022

Hlučín si ze Znojma odváží tři body za vítězství 5:1. I když výsledek hovoří o jednoznačné záležitosti, výkon hlučínských fotbalistů měl i ideálu daleko, což po zápase přiznal také hlučínský kormidelník Filip Smékal.

Hosté měli úvod z říše snů, když uběhlo několik desítek sekund a Zajíčkův centr do šestnáctky zakončil Smékal gólem - 0:1. Brzká branka Hlučín nejspíš uspokojila, neboť iniciativu převzalo Znojmo, které si vytvořilo několik solidních možností na srovnání skóre. Až těsně před poločasovým hvizdem se žlutozelení herně zvedli, po centru Putyery skóroval hlavou Praus - 0:2.

V 63. minutě přidal třetí branku útočník Smékal. Znojmo sice odpovědělo trefou Pálfiho, ale to bylo ze strany domácích vše. Naopak v 73. minutě po Mládkově přihrávce zkompletoval hattrick Smékal. Gólový účet pak uzavřel v nastavení Putyera, jehož střela zapadla přesně k tyči - 1:5.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Výsledek je výborný, ale úplně jednoduché to nebylo. Sice jsme se rychle ujali vedení, ale potom jsme měli strašně moc ztrát, takže jsem Znojmo pustili do několika šancí. Uklidnil nás až druhý gól do šatny. Po přestávce už jsme podali kvalitní výkon. Jsem rád za Dominika Smékala, který protrhl střeleckou smůlu. Tři body z venku jsou super."