Devatenáctka poprvé prohrála. Třináctka excelovala

U19 U17 U13 U12
30.9.2022

Dorostenci ve slezském derby hraném na Bazalech podlehli Baníku Ostrava 1:5 a 2:5. Jezerčák a Václavík byli hlavními strůjci cenného vítězství U13 nad Opavou v poměru 9:3. První jmenovaný vstřelil čtyři branky, druhý jmenovaný dal hattrick. Dvanáctka Opavě podlehla 1:2.

FC Baník Ostrava U19 "B" - FC Hlučín U19 5:1 (4:0)

Branky: 19. Frolek, 25. Krejčí, 36. Frolek, 44. Frolek, 82. Frébort - 46. Šarközy

Sestava FC Hlučín U19: Košec - Říha, Závadský, Lindner (56. Fukan), Kudlík (46. Hořínek)- Michna, Gryc (46. Šarközy), Kučera (70. Stuchlík) - Puchala, Levčík, Havránek (70. Dvořáček)

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Podali jsme mizerný výkon, a to především v defenzivě. Velkým problémem byla naše nedůslednost, laxnost a organizace hry. Vůbec jsme si nedokázali poradit s útočnými hráči soupeře. Už v první půli jsme soupeři nabídli velké množství šancí. Prohrávat čtyři nula už je velmi těžké. Ve druhé půli se nějak výrazně obraz hry nezměnil. Soupeř hrál v přechodové fázi jednoduše a přímočaře. Baník dneska vyhrál zaslouženě, měl více šancí a celkově byl v utkání lepším týmem. Výsledek je pro nás zklamáním."

FC Baník Ostrava U17 "B" - FC Hlučín U17 5:2 (2:2)

Branky: 4. Kulyk, 10. Dvořáček, 60. Woznica(vl.), 66. Dvořáček, 89. Ďurina - 33. Zajíc, 45. Holek

Sestava FC Hlučín U17: Žila - Komárek, Woznica (69. Baďura), Špalek, Krakovka (59. Kiša O.) - Novotný, Zajíc, Sněhota (46. Kotík) - Holek (77. Konečný), Vozník, Kiša J. (77. Habr)

FC Hlučín U13 - SFC Opava U13 9:3 (4:2)

Branky: 10. Jezerčák, 17. Václavík, 25. Václavík, 35. Jezerčák, 45. Jezerčák, 54. Jezerčák, 70. Charitonidis, 73. Kološ, 78. Václavík - 5. Kadlec, 13. Kadlec, 63. Ulička

Sestava FC Hlučín U13: Knopp, David, Drozd, Hota, Farník, Kološ, Žylka, Bemer, Gorniak, Handlíř, Václavík, Charitonidis, Blažej, Jezerčák, Pazderník

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Za dnešní výkon zaslouží kluci velkou pochvalu. Do zápasu jsme vstupovali s tím, že nemáme co ztratit. Chtěli jsme navázat na stoupající formu s tím, že na Opavu od úvodních minut vlítneme a budeme hrát svou hru. První poločas byl vyrovnaný. Opava se dvakrát ujala vedení, ale nám se vždycky podařilo dotáhnout a ke konci poločasu skóre i otočit. Ve druhém poločase jsme chtěli zůstat stejně aktivní a udržet si vedení. Po prodlouženém rohu jsme se zásluhou Václavíka dostali do vedení o dvě branky. Po nepohlídaném úniku středem hřiště se podařilo soupeři přiblížit na rozdíl jedné branky. Naštěstí jsme odpověděli rychlou brankou a vzali si tak dvoubrankové vedení zpátky. Ubývajícími minutami Opava hru postupně otevřela a my jsme toho dokázali využít vstřelením dalších branek. Tohle vítězství je pro nás všechny hodně cenné. Dokázali jsme si, že se poctivou prací v tréninku se můžeme rovnat i s družstvem jako je Opava, která dlouhodobě patří ke špičce v soutěži."

FC Hlučín U12 - SFC Opava U12 1:2 (1:0)

Branky: 5. Kubis - 67. Berger, 70. Dobiáš

Sestava FC Hlučín U12: Lindner, A.Dimovský, Buroň, Gemelová, Paskuda, Kucharský, Burget, Kubis, Lukač, Matušinec, S.Dimovský.

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "Do zápasu jsme skvěle vstoupili a od 5. minuty  vedli 1:0. V prvním poločase jsme měli nad soupeřem převahu, ale od našich ofenzivních hráčů mi chyběla větší kreativita, ze slibných akcí jsme mohli vytěžit víc, lépe si před brankou soupeře vyhovět. Vzhledem k tomu, že nás sužují zdravotní problémy bylo jasné, že ve druhé půli nám začnou docházet síly a větší gólový náskok by se hodil. Tak se také stalo, Opava po změně stran převzala iniciativu a slepenými góly mezi 67. a 70. minutou skóre otočila. Jeden gól za 80 minut je málo, ačkoliv v obraně jsme pracovali velmi dobře, směrem do útoku se musíme zlepšit, moc jsme se neprosazovali."