Hlučín přišel o vítězství v závěru

25.3.2023

Ačkoliv měli hlučínští fotbalisté na půdě Uherského Brodu herní převahu a slibné příležitosti, v sobotním utkání 21. kola MSFL jen remizovali 1:1, když o tříbodový zisk přišli dvě minuty před koncem utkání.

První poločas byl v režii hostujícího Hlučína. První velkou šanci si vypracoval Mládek, jeho pohotová střela ale mířila mimo. O pár chvil později už Mládek dopravil míč do sítě, byl ale pískán ofsajd. V další tutovce se objevil Buchvaldek, ale gólman Nemrava jeho šanci bravurním zákrokem zneškodnil. Ve 38. minutě se Hlučín dočkal zaslouženého vedení, Moučka si navedl míč z levého křídla a krásnou utaženou střelou na zadní tyč překonal Nemravu - 0:1.

Po přestávce Prajzáci trochu polevili, přesto mohli upevnit své vedení, když se po razantní střele Zajíčka protlačil k dorážce Moučka, ale Nemrava vytáhl vynikající zákrok a udržel akcie Uherského Brodu nad vodou. Hlučín sahal po vítězství, o které jej však připravil v 89. minutě Strachoň, který zblízka hlavou překonal Kolenka - 1:1.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Jsme velice zklamaní. Dá se říct, že jsme ztratili dva body. Hlavně v prvním poločase jsme měli zápas rozhodnout, protože jsme si vytvořili tři stoprocentní šance. Po přestávce jsme se trošku začali strachovat o vedení, což se nám nakonec vymstilo."