Hlučín doma nedal Frýdlantu šanci

15.4.2023

Hlučínští fotbalisté byli v souboji s Frýdlantem nad Ostravicí pány na hřišti a v sobotu před domácím publikem zaslouženě zvítězili 4:1. O branky se podělili Wala, Ptáček, Tomšů a premiérový střelec Kovala.

Trenér Hlučína Filip Smékal, vědom si náročného programu, udělal několik změn v sestavě, na lavičce tak zůstaly stálice základní sestavy Buchvaldek i Mládek, stopera Hasalu naopak nepustilo do hry zranění.

Od začátku utkání domácí převzali iniciativu a tlačili se do zakončení. V 9. minutě Walovu střelu hosté srazili na roh, o dvě minuty později už obrana soupeře kapitulovala. Moučkovu střelu sice Prepsl vyrazil, ale jen před dorážejícího Walu, který otevřel gólový účet utkání - 1:0.

Prajzáci nadále hýřili aktivitou a odměněni byli druhým gólem. Ve 40. mínutě Kolaska s Prausem dobrým presinkem získali míč, druhý jmenovaný jej následně předložil Ptáčkovi a ten pohodlně zvýšil na 2:0. O dvě minuty později frýdlantský brankář Prepsl zlikvidoval nadějnou příležitost Prause. Do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Hlučín.

Zelenobílí nepolevili ani ve druhém poločase. V 65. minutě Wala přesným centrem z pravé strany vybídl k zakončení Tomšů, jehož hlavička zapadla za záda bezmocného Prepsla - 3:0. V 72. minutě si naběhl za hostující obranu Kovala poté, co obdržel milimetrový pas od Moučky a chladnokrevně překonal gólmana - 4:0. Pro našeho odchovance Kovalu to byla premiérová branka v soutěžním utkání za FC Hlučín!

V 74. minutě Hlučín malinko polevil v koncentraci a po ztrátě ve středu hřiště hosté ukázkově zakončili rychlý protiútok a snížili na 1:4. Další branky už nepadly, a tak si Hlučín připsal zcela zasloužené tři body. Díky zaváhání Kroměříže se ve středu můžeme posunout na první místo, pokud zvládneme dohrávku v Hranicích, která začíná v 18:00.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Panuje velká spokojenost. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Dali jsme čtyři branky a vypracovali jsme si i spoustu šancí. Konečný výsledek je pro Frýdlant ještě milosrdný. Mrzí mě jen, že jsme si nechali dát gól. Zbytečně jsme nechali soupeři prostor. Samozřejmě za vítězství jsme rádi. Ve středu chceme v Hranicích vyhrát a posunout se na první místo MSFL.”