FC Hlučín porazil 1.BFK Frýdlant nad Ostravicí 3:1

23.9.2023

Hlučínští fotbalisté se konečně dočkali tříbodového zisku. V sobotním utkání 8. kola MSFL splnili roli favorita a porazili 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí 3:1.

Hlučínští od začátku hýřili aktivitou a dění na hřišti se odehrávalo převážně na polovině soupeře. Chybělo tomu jen lepší řešení finální fáze. Zaslouženého vedení se zelenobílí ujali ve 24. minutě. Aktivní Wala našel krásným centrem Ptáčka, a ten se nemýlil - 1:0.

O dvě minuty později bylo z pohledu domácích ještě veseleji. Mládkův centr zakončil nekompromisní hlavičkou Kolaska - 2:0. Další hlučínské příležitosti na sebe nenechaly dlouho čekat. Brankář Prepsl se vyznamenal proti Ptáčkově jedovaté střele a krátce před přestávkou v šancích neuspěli Praus s Buchvaldkem.

Hlučín nadále kontroloval hru, přesto v 63. minutě zadělal zničehonic na drama střídající mladík Kedroň, který hlavou překonal Murina - 2:1. Frýdlant navíc mohl vyrovnat, ale Teplý zblízka minul odkrytou bránu!

Hlučín poté rozjel festival zahozených příležitostí. Střídající kamerunský útočník Bouoli v nájezdu Prepsla nepřelstil. Na Prepsla nevyzrál ani Moučka. Buchvaldek pro změnu nastřelil tyč a Smékal trestuhodně minul.

V 84. minutě se Hlučín konečně dočkal třetí uklidňující branky. Po asistenci Waly Moučka pečetil na konečných 3:1.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín:  Je to stále stejná písnička. Prostě nám to nelepí. Proti Frýdlantu mohlo být rozhodnuto již po prvním poločase. Velké šance jsme neproměnili ani po přestávce, takže jsme si to zbytečně zkomplikovali. Jsem ale rád, že jsme konečně urvali vítězství. Snad teď nastartujeme nějakou sérii.”