Devatenáctka veze tři body ze Slovácka. Sedmnáctka prohrála

U19 U17
23.5.2023

Devatenáctka si v nedělním mistrovském utkání 27. kola MSDL st. odvezla tři body ze Slovácka. Sedmnáctka na Širůchu prohrála 0:3.

1. FC Slovácko U19 "B" - FC Hlučín U19 1:2 (0:1)
Branky: Havránek, Lindner
Sestava: Remiáš - Kudlík, Frébort, Lindner, Dvořáček - Šarközy (86. Filipský), Michna, Kučera - Puchala (70. Vozník), Havránek, Fukan (84. Hořínek)
Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Od začátku utkání jsme byli jsme lepším týmem, měli jsme častěji míč v držení. Podařilo se nám dát branku a hráči ještě spoustu situací nedokázali vyřešit lépe, kdy ten rozdíl mohl být i větší. Celý první poločas jsme velmi dobře pracovali i v obranné fázi. Nepamatuju si, že bychom domácí pustili do nějaké vážnější situace. Ve druhé půli už ten výkon nebyl takový. Kombinace se nám tolik nedařila, hodně jsme kazili. Malinko nám vypadl střed hřiště. Paradoxně jsme si vytvořili asi tři gólové příležitosti. Nakonec jsme přidali druhou branku a vypadalo to, že už si zápas pohlídáme. Bohužel konec se nám vůbec nepodařil, domácí snížili. To zapříčinilo, že jsme se začali bát o každý dlouhý balon, standardní situaci. Vyeskalovalo to červenou kartou. My si z toho musíme vzít velké ponaučení, protože nezvítězil v takovém utkání by byla blamáž."

1. FC Slovácko U17 "B" - FC Hlučín U17 3:0 (1:0)
Sestava: Jakubík - Komárek, Zajíc, Woznica, Sněhota - Konvičný, Kwašný, Filipský (80. Kotík) - Holek (80. Žila), Vozník (65. Habr), Cigán (65. Konečný)
Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "V neděli jsme odehráli utkání na Slovácku. I když tomu konečný výsledek neodpovídá, především v prvním poločase jsme předvedli dobrý výkon. Škoda jen neproměněných šancí. Soupeř hrozil především s rychlých protiútoků, které jsme však dokázali eliminovat. Až 37 minutě po nákopu za obranu a chybném vyběhnutí gólmana Jakubíka nás soupeř potrestal. Ve druhém poločase se ze hřiště vytratila energie, a to i na straně soupeře. Stále jsme se ovšem tlačili za vyrovnáním a hru jsme museli trochu otevřít. Bohužel Slovácko zvýšilo na 2:0, když mu vyšla akce ze strany a po pozdním dostoupení a zajištění stoperů skórovalo. Třetí branka padla po podobné akci  - už nám chyběla síla na návrat. I když jsme se dostali do šancí, chybí nám produktivita v zakončení. V určitých fázích nás sráží hlavě nepřesnost a zbrklost, což nás pak stojí hodně sil."