Hlučín zdolal Vrchovinu, jedinou branku dal Šindler

25.5.2023

Hlučínští fotbalisté vezou zasloužené tři body ze hřiště Vrchoviny. Ve středečním vloženém utkání 34. kola MSFL měli po celé utkání herní převahu, vytvářeli si gólové příležitosti a jen díky slabší produktivitě v zakončení utkání skončilo nejtěsnějším rozdílem, a to vítězstvím Prajzáků v poměru 1:0.

Jedinou branku utkání vstřelil ve 49. minutě chladnokrevným zakončením Marek Šindler. Tomšů zatáhl míč po pravé straně, vysunul Buchvaldka a ten vybídl k zakončení hlučínského útočníka, který zblízka pohotově zakončil přesně mezi nohy domácího brankáře.

Hlučín na Vrchovině od úvodního hvizdu dominoval, v zádech měl i podporu hlučínských fanoušků, kteří své koně neúnavně podporovali. Jediným škraloupem na kráse ale byly neproměněné vyložené příležitosti, Vrchovinu držel nad vodou skvělý brankář Šmída, a když už jej třeba ve 12. minutě překonal Moučka, zazvonilo břevno. Vrchovina nejvážněji ohrozila hlučínskou branku ve 20. minutě, když Matulkova povedená střela orazítkovala tyč.

Po vstřelené brance Šindlera mohl přidat pojistku Tomšů, jehož hlavičku ale brankář Šmída bravurním zákrokem zneškodnil. Tomšů byl následně hrdinou okamžiku, když vykopl z brankové čáry nebezpečné protiútok domácích. Hlučín do závěrečného hvizdu hru kontroloval, byl blíže vstřelené branky než domácí, a přestože žádnou další nepřidal, odváží si z Vrchoviny tři body za vítězství 1:0.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Jsem rád, že jsme utkání na Vrchovině zvládli, protože po nepovedené druhé půli v Kroměříži mužstvo nebylo v ideálním rozpoložení a potřebovali jsme se znovu nastartovat. Po celé utkání jsme kontrolovali hru a vytvořili si asi šest gólových příležitostí, brzdila nás však slabá produktivita. Domácí měli jednu velkou příležitost, když nastřelili tyč. I když jsme skórovali pouze jednou a zápas byl do závěrečného hvizdu otevřený, je naše vítězství zasloužené. V následujících zápasech chceme uspět, našim cílem je úspěšně pronásledovat Kroměříž a vrátit se na první místo."