Devatenáctka v Holicích remizovala. Sedmnáctka zvítězila

U19 U17
25.4.2023

Dorostenci se v sobotu představili v Holicích proti domácímu 1. HFK Olomouc. Devatenáctka proti poslednímu týmu tabulky dojela na neproměňování brankových příležitostí a musela se smířit s remízou 2:2. Výsledkově úspěšnější byla U17, která získala tři body za vítězství 3:1.

1. HFK Olomouc U19 - FC Hlučín U19 2:2 (0:1)
Branky: Puchala 2
Sestava: Remiáš - Kudlík (84. Hořínek), Závadský, Frébort, Dvořáček - Šarközy (82. Gryc), Michna, Kučera (82. Cintula) - Puchala, Vozník, Fukan
Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "První poločas jsme měli celkem pod kontrolou. Dobře jsme drželi míč, vytvářeli jsme si šance a soupeře do ničeho nepustili. Po přihrávce za obranu a dobrém náběhu jsme šli do vedení. Do druhé půle vstoupíme laxně a hnedka dostaneme branku ze standardní situace. Dokážeme na to dobře reagovat a opět podobnou akcí dát gól. Poté nepochopitelně přestaneme hrát a nejde nám vůbec nic. Začneme se bát o výsledek. Domácí už neměli co ztratit a vrhli se do útoku. Inkasujeme z rohového kopu. Konec utkání už se hrál nahoru dolů.  Utkání rozhodlo naše neproměňování brankových příležitostí, kterých jsme měli opravdu hodně a mohli jsme soupeři odskočit na větší rozdíl. A také trestuhodné bránění standardních situací. Víme, že si tím HFK může pomoc, i přesto se chováme nezodpovědně ve vlastní šestnáctce. Určitě si k tomu budeme muset něco říct a zlepšit se."

1. HFK Olomouc U17 - FCH U17 1:3 (1:1)
Branky: Chung, Holek, Habr
Sestava: Jakubík - Komárek, Krakovka, Zajíc, Sněhota (79. Lipnický) - Konvičný, Cigán (50. Habr), Filipský - Chung (75. Konečný), Kwašný, Holek
Aleš Březovský, hlavní trenér FC Hlučín U17: "Utkání v Holicích jsme zvládli výsledkově, méně už předvedeným výkonem. Nenavázali jsme na herní výkon z domácího utkání se Zlínem. Velké problémy nám v útočné fázi dělalo hodně nekvalitní hřiště v Holicích.
Jsme spokojeni s třemi body, ale méně už s předvedenou hrou."