Áčko přivítá 1.SC Znojmo FK (pátek, 18:00)

27.4.2023

Letošní ročník MSFL pokračuje 26. kolem, ve kterém se hlučínští fotbalisté představí na domácí půdě proti 1. SC Znojmo FK. Utkání má výkop v pátek 28.4. se začátkem v 18:00 na Městském stadionu.

Hlučín v minulém kole přišel o jarní neporazitelnost v Hodoníně, kde sice dotáhl dvoubrankové manko, na třetí gól Bobčíka, který padl v 78. minutě už ale odpověď nenašel a prohrál 2:3. “Z výsledku jsem hodně zklamaný, protože jsme předvedli solidní výkon. Mrzí mě, že se zvedneme ze stavu 2:0, vyrovnáme, ale pak uděláme další chybu, kterou Hodonín potrestá a my nezískáme ani bod. Soupeř byl dneska velice efektivní," pravil po utkání hlavní trenér hlučínského mužstva Filip Smékal.

Prajzáci tak přišlo o možnost osamostatnit se na čele tabulky, po 25 odehraných kolech mají stejný bodový zisk jako první Kroměříž, avšak horší skóre.

Znojmo jede do Hlučína posilněno o cenné vítězství nad béčkem Zlína v poměru 2:1. Vše podstatné se odehrálo v první půli. Už v 6.minutě si krásně našel míč na bližší tyči Trajkovič a otevřel skóre na 1:0. Hosté ze Zlína se ale s tím rozhodně nenechali rozhodit a poměrně brzy ve 20.minutě po rychlé akci vyrovnali na 1:1 Čížem.  Ještě do poločasu ale Znojmo opět udeřilo, když se poprvé po svém návratu střelecky prosadil Ledecký a ve 34. minutě stanovil na konečných 2:1 pro domácí.

Bilance posledních vzájemných zápasů hovoří pro Hlučín. Na podzim jsme si ze Znojma odvezli tři body za vysoké vítězství  5:1. Minulou sezónu jsme našeho nadcházejícího soupeře porazili doma 2:1 a v jarní odvetě 7:0.