Aktuality

Chci vyhrávat a předvádět atraktivní fotbal, říká trenér Smékal

'A' tým
17.1.2022

Hlučínské fotbalisty od letošní zimní přípravy cepuje kormidelník Filip Smékal. 40letý trenér zažil největší trenérské úspěchy v Petřkovicích, které vytáhl až na 2. místo v MSFL. Naposledy před roke působil v realizačním týmu B mužstva Baníku Ostrava. "Vím, že Hlučín je ambiciózní klub a vzhledem k tomu, že se s panem Táčem znám velmi dlouho, tak určitě neslevil ze svých zásad, chce být úspěšný. S touto filozofií se ztotožňuji i já, takže ambicí je vyhrávat a také předvádět fotbal, který se bude líbit fanouškům," říká Filip Smékal. 

Poté, co trenér Lubomír Adler dostal laso z prvoligového slovenského klubu FK Pohronie, poohlížel se Hlučín po náhradě. Volba padla na trenéra Filipa Smékala. "Pan Táč mi s nabídkou zavolal den před Vánoci, tak jsem si nechal čas vánoční na rozmyšlenou. Hlavně jsem se potřeboval ujistit, že bych navázal na spolupráci s lidmi, kteří byli v realizačním týmu Luboše Adlera, jako jsou David Levčík, Tomáš Urbančík a Antonín Buček, které dobře znám ze svého působení v Petřkovicích. Když mi tito lidé potvrdili, že by pokračovali i se mnou, měl jsem jasno. Důležitou roli hrál i fakt, že mě oslovil pan Táč, díky kterému začala má trenérská kariéra," prozradil trenér Smékal. 

Hlučín na podzim osobně neviděl, přesto výsledky klubu Filip Smékal bedlivě sledoval. "Po sloučení s Petřkovicemi se má pozornost na Hlučín ještě zvýšila. Vím, že na začátku klub neměl start dle očekávání, ale asi se dalo čekat, že po fúzi dvou klubů bude potřeba nějaký čas na konsolidaci a především sehrání hráčů, kdy v létě není tolik prostoru. Konečné umístění v podzimní tabulce svědčí o tom, že si to nakonec sedlo. Být 4. v tabulce a mít pouze o bod méně než Baník "B" je dle mého názoru úspěch a svědčí o dobře nastavené práci celého realizačního týmu Luboše Adlera," soudí hlavní trenér FC Hlučín. 

Přestože Hlučín ztrácí na vedoucí Kroměříž 11 bodů, trenér neskládá zbraně. "Jako každý trenér chci vyhrávat a každým odehraným kolem umazávat ztrátu na první místo," říká odhodlaně.

Filip Smékal vedl v Petřkovicích většinu současného kádru. "Věřím, že mi to usnadní můj nástup. Samozřejmě se těším, až poznám i ostatní kluky," poznamenal. 

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů