A mužstvo v přípravě porazilo Opavu 3:1

23.1.2022

Hlučínské áčko vstoupilo do zimní přípravy vítězstvím nad druholigovou Opavou v poměru 3:1. V prvním poločase měli domácí převahu a mohli vést klidně i větším než jednobrankovým rozdílem. Po změně stran ale tahali za delší konec žlutozelení.

SFC Opava - FC Hlučín 1:3 (1:0)

Branky: Rychlý - Smékal, Plesník Dostál

FC Hlučín: Kolenko - Wolf, Plesník, Hasala, Lehnert - Tomšů, Smékal, Neumann, Buchvaldek, Dostál - Lokša.
Do II. poločasu nastoupili: Němček, Kocur, Kundrátek, Moučka, Ptáček, Kovala

Hodnocení Filipa Smékala, hlavního trenéra FC Hlučín:

“Utkání splnilo naše očekávání. V prvním poločase Opava nastoupila s hráči druholigového kádru, kdy po celý první poločas měla převahu, vytvořila si několik šancí, hlavně po standardních situacích, a vstřelila jeden gól. My jsme se pokoušeli chodit do rychlých brejků, ale často jsme v přechodové části kazili jednoduché přihrávky a vytvářili tak spoustu, za mě, zbytečných ztrát.  V prvním poločase jsme si vytvořili několik nadějně rozvíjejících se situací, ale pouze jedna byla dotažena až do koncovky. Takže v prvním poločase to bylo hlavně o běhání, přesouvání a dostupování, které jsme po většinu 1. poločasu zvládali.”

“Po prostřídání ve druhém poločase se nám již akce, které jsme v prvním poločase nedokázali dotáhnout, podařilo zúročit, hlavně akce při 1. a 3. brance, do kterých se zapojilo více hráčů. Již jsme tolik nekazili a dokázali jsme držet míč po delší časový úsek. Jsem rád, že se nám podařil dát i gól ze standardní situace. Sehrání zápasu s Opavou bylo ideální, neboť jsme stále ještě ve fázi kondiční přípravy, takže nešlo ani o to, jaký bude konečný výsledek, ale odpracovat zápas v maximální tempu. Za vítězství jsme samozřejmě rádi. Viděl jsem kluky poprvé v zápase a ukázalo mi to spoustu věcí, na kterých je třeba zapracovat.”