Cenný obrat zařídil Lokša: FC Hlučín - 1.SC Znojmo FK 2:1

2.10.2021

Hlučín vstoupil do domácího souboje se Znojmem aktivně a držel míč na polovině soupeře. Žádnou velkou příležitost si ale v úvodních 15 minutách nevypracoval. O to větší šok bylo, když se vedení 1:0 ujalo Znojmo. V 17. minutě se prosadil z rohového kopu Štrombach - 0:1.

Na inkasovaný gól mohl Hlučín rychle odpovědět, ale Zajíček v nájezdu na brankáře Polepila nechal vyniknout hostujícího hrdinu okamžiku. Domácí nadále vyvíjeli tlak, ale kromě nebezpečných centrů si žádnou další příležitost nevytvořili. Na druhé straně se naopak Lapeš blýskl proti zakončení Oklešťka z 37. minuty.

Do druhého poločasu nastoupil kapitán Lokša, a to se později ukázalo jako klíčový tah trenéra Adlera. Lokša se hned v 51. minutě ocitl ve velké příležitosti, přehodil brankáře Polepila, ale míč zamířil těsně mimo.

V 75. minutě už se hlučínský kanonýr nemýlil, když si našel na zadní tyči Moučkovu standardku a rozradostnil domácím publikum! - 1:1. V 89. minutě bylo ještě veseleji, po rychlé kombinační akci Buchvaldek střílenou přihrávkou vybídl k zakončení Lokšu a ten se nemýlil! - 2:1. Hlučín dokonal cenný obrat a porazil Znojmo 2:1

Lubomír Adler, hlavní trenér FC Hlučín: “Od začátku utkání bylo na hráčích vidět, že mají velkou chuť zápas dobře zvládnout. Dobře jsme kombinovali, soupeře jsme nepouštěli z vlastní poloviny, ale chyběla nám energie a dostatečná dravost v pokutovém území. Bohužel i v tom našem a to soupeř po rohovém kopu potrestal. Jsem moc rád, že obdržená branka kluky nenalomila a stále byli aktivní a ve druhém poločase výsledek zápasu otočili v náš prospěch.”

FC Hlučín - 1.SC Znojmo 2:1 (0:1)

Branky: 75. a 89. Lokša - 17. Štrombach

Žluté karty: Polepil, Glushach, Prokeš

Rozhodčí: Žurovec - Šimeček, Dudek

Diváci: 261

FC Hlučín: Lapeš - Wolf, Plesník, Hasala, Lehnert (86. Kundrátek) - Dostál (71. Praus), Opatřil, Mládek, Tomšů (46. Lokša), Moučka (86. Wala) - Zajíček (71. Buchvaldek)