Áčko šlape jako švýcarské hodinky: Frýdlant n.O. - FC Hlučín 1:3!

17.9.2022

Ve velké pohodě hrající Hlučín se v sobotu utkal s Frýdlantem nad Ostravicí. Hosté potvrdili roli favorita a z Beskyd si odvezli tři body za vítězství 3:1. Svěřenci trenéra Filipa Smékala si po středečním postupu přes druholigovou Líšeň připsali páté soutěžní vítězství v řadě!

Frýdlant přitom od 15. minuty vedl 1:0, prosadil se zkušený Adam Varadi. Z vedení se ale domácí dlouho neradovali, byť měli převahu a další slibné příležitosti. Ve 27. minutě srovnal účty přesnou střelou Mládek poté a ve 35. minutě otočil skóre ve prospěch týmu z Prajzské Putyera, když po Lehnertově centru hlavou uklidil míč do sítě.

Soupeř z podhůří Beskyd se snažil o vyrovnání, ale Hlučín pracoval soustředěně a organizovaně v defenzívě a naopak hrozil z rychlých protiútoků. Slibné příležitosti neproměnili Mládek s Plesníkem. Přesto bylo utkání dlouho otevřené. Až tři minuty před koncem se hosté výrazně přiblížili tříbodovému zisku, když udeřil po chybě domácí defenzívy umístěnou ranou na vzdálenější tyč střídající Zajíček.

Hlučín zvítězil ve Frýdlantu nad Ostravicí 3:1, a to je ta nejlepší pozvánka na nejbližší domácí utkání, které se uskuteční v pátek 23. září v 19:00 proti mužstvu FK Hodonín. Věříme, že fanoušci hráčům vytvoří perfektní kulisu a poženou je za vítězstvím!

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Byl to velice náročný zápas, protože ve Frýdlantu je hodně horká půda. Začátek utkání se nám nepodařil, ale ještě do přestávky jsme to dokázali otočit. Ve druhé půli nás domácí trošku přitlačili standardkami. Vyloženou šanci si však nevytvořili, takže v závěru jsme ještě přidali pojistku."