Áčko doma přehrálo Uherský Brod 4:2

5.4.2024

A mužstvo se znovu naladilo na vítěznou notu, když v pátečním domácím utkání 22. kola MSFL porazilo Uherský Brod 4:2. Další dobrou zprávou je návrat kapitána Radima Plesníka po dlouhém zranění.

Hlučín před domácím publikem převzal od úvodního hvizdu iniciativu a už v 8. minutě šel do vedení. Po faulu na Mládka proměnil Moučka pokutový kop. Fotbalisté v zelených dresech nadále pokračovali v náporu a další minuty se nesly v dobývání obranné tvrze Uherského Brodu. Ve 34. minutě obrana hostů podruhé kapitulovala, když pohotový Ptáček dorazil Cabadajovu střelu za záda bezmocného Somberga - 2:0.

Prajzáci nechtěli nechat nic náhodě, po změně stran nadále hýřili aktivitou. Odměnou jim byla v 53. minutě třetí branka poté, co se ukázkovou střelou do šibenice blýskl Moučka - 3:0. V 57. minutě Uherský Brod po zaváhání v hlučínské defenzívě snížil zásluhou Mančíka na 3:1. Kania v odpovědi přestřelil. V 61. minutě bylo zaděláno na drama, protože Mazuryk zpoza šestnáctky obstřelil gólmana a snížil na rozdíl jediné branky - 3:2.

V dalších minutách Hlučín kontroloval hru, kombinoval především na polovině soupeře, dvě slepené inkasované branky byly pro mužstvo dostatečným budíčkem. Ve druhé minutě nastavení ze všech domácích aktéru spadla mírná nervozita, neboť po rychlé akci pronikl do pokutového území Brodu aktivní Kania a zblízka překonal hostujícího gólmana - 4:2. Tento stav vydržel do závěrečného hvizdu a hlučínští fotbalisté se radují za zisku tří bodů.

Poločas: 2:0

Branky: 8. Moučka (pen.), 35. Ptáček, 55. Moučka, 90+2 Kania - 57. Mančík, 61. Mazuryk

Rozhodčí: Silný – Jurajda, Šafrán

ŽK: 49. Mládek, 72. Praus, 80. Kovala – 33. Červenka, 35. Rešetka, 63. Lorenc, 89. Flasar