Hlučín proti Znojmu tahal za kratší konec

1.4.2024

V nedělním utkání sousedů v tabulce byli úspěšnější domácí fotbalisté 1. SC Znojmo, kteří nad Hlučínem zvítězili 2:1. Vše podstatné se událo v prvním poločase, který přinesl všechny tři branky.

Znojmo mělo od úvodního hvizdu herní převahu, kterou v 11. minutě přetavilo v úvodní branku poté, co rychlou kombinací rozebralo hlučínskou defenzívu a zakončující Vilela Rodrigo měl snadnou práci - 1:0. Hlučín nadále čelil tlaku domácího 'Babylonu', avšak z ojedinělého útoku vyrovnal. Ve 20. minutě se Kania uvolnil v pokutovém území Znojemských a jeho následný tečovaný pokus mířil do protipohybu brankáře Škugora - 1:1.

Poslední slovo v prvním poločase měli Znojemští. Po další nápadité akci skóroval ve 30. minutě Silas - 2:1. Hlučín navíc během prvního poločasu přišel o dvě zraněné - ze hřiště museli odstoupit Kulig a Buchvaldek. Mezitím Hlučín zachránila dobře postavená tyč po samostatném úniku a střele Silase.

Ani ve druhém poločase se obraz hry výrazně nezměnil. Znojmo nadále kontrolovalo hru, mělo častěji míč na kopačkách, naproti tomu Hlučín si žádnou výraznější střeleckou příležitost nevytvořil a prohrál 1:2.