A mužstvo veze z Lipiny bod

30.9.2023

Hlučínští fotbalisté se v sobotu odpoledne v rámci 9. kola MSFL představili na půdě Frýdku-Místku. Utkání se vyvíjelo pro hosty nadějně, když v 10. minutě vedli po Coufalově vlastním gólu 1:0 a vytvořili si několik dalších gólových příležitostí. Ty však neproměnili. Soupeř po pauze vyrovnal zásluhou Hykela a přestože měli Hlučínští další možnosti strhnout vítězství na svou stranu, museli se nakonec smířit s bodem za remízu 1:1.

Hlučínští chtěli ve Stovkách navázat na předchozí domácí vítězství s Frýdlantem nad Ostravicí, první šanci zápasu však měl soupeř, když Velner po průniku do vápna zakončoval mimo. V 10. minutě se Hlučín ujal vedení, po Moučkově stříleném centru si srazil míč do vlastní brány Coufal - 0:1.

Hlučín nepolevoval a vytvořil si další gólové příležitosti. Cabadajovu tvrdou ránu gólman Lasák zneškodnil. Hlučín byl nadále při chuti. Další šance měli Ptáček se Smékalem, ale bez gólového efektu. Ve 33. minutě Kania vybídl ke skórování Smékala, ale ten ve vyložené šanci minul bránu. Závěr prvního poločasu patřil Lipině. Velnerův technický pokus minul břevno hlučínské svatyně.

Festival neproměněných šancí rozjeli hlučínští fotbalisté i po přestávce, když se brankář Lasák blýskl proti nadějným pokusům Mládka i Kanii. Prajzáci byli za marnotratnost potrestáni vyrovnávající branku poté, co Hykel v 66. minutě učebnicovým volejem rozvlnil síť - 1:1.

Hlučín dělal vše pro to, aby strhl vítězství na svou stranu. V 73. minutě Moučka přízemní střelou pořádně protáhl Lasáka. Frýdek-Místek odpověděl střelou Janjuše, po které se zatřáslo břevno. V hektickém závěru se hrálo nahoru - dolů, Hlučín zahrozil prostřednictvím Smékala, ale Lasák opět chytá. V samotném závěru mohl rozhodnout Moučka, ale pálil nad. Utkání skončilo smírně 1:1.

„Myslel jsem si, že jsme střeleckou smůlu předchozím zápasem proti Frýdlantu protrhli, jenže dnešek ukázal, že letos nejsme produktivní. Ve Frýdku jsme ztratili dva body, protože jsme neproměnili snad sedm stoprocentních šancí. Je to obrovská škoda,“ zhodnotil utkání hlučínský trenér Filip Smékal.