Závěrečný tlak gól nepřinesl, Hlučín - Uherský Brod 1:1

27.8.2022

Hlučín v pátek večer přivítal Uherský Brod. Po bezbrankové první půli udeřili po změně stran hosté, kteří navíc hrozili z nebezpečných brejků. Hlučín vyrovnal v 60. minutě zásluhou Putyery a ve zbývajících minutách se hnal za vítězným gólem. Slibné šance ale zůstaly nevyužity, a tak se oba týmy rozešly smírně 1:1.

Hlučín před utkáním sčítal absence, na lavičku se proto dostali i dorostenci Puchala s Grycem. V 18. minutě si při běžeckém souboji navíc poranil koleno zadák Wolf, kterého v obraně nahradil Tomšů. První poločas moc zajímavých momentů nenabídl. Hlučín měl několik střel ze střední vzdálenosti a slibné útoky, které však nebyly dotaženy do koncovky.

Druhá půle nabídla mnohem zajímavější fotbal. Vše nastartoval úvodní gól, které vstřelili v 52. minutě hosté. Hlučínská obrana propadla, míče se zmocnil Josefík a střelou z malého vápna propálil Lapeše.

Hlučín odpověděl v 60. minutě. Po rohovém kopu si odražený míč našel Putyera a přesnou střelou k tyči rozradostnil domácí publikum - 1:1. Domácí se hnali za tříbodovým ziskem,  Zajíček ale po individuální akci nastřelil tyč.

V 76. minutě si na zadní tyč naskočil Moučka, ale jeho hlavičku zlikvidoval brankář Somberg. Následně Somberg chyboval, když mu střela propadla za záda, ale nakonec dokázal míč zachytit na brankové čáře. Aktivní byl i střídající Šindler, který měl několik zajímavých pokusů.

Hlučín si zároveň musel hlídat nebezpečné uherskobrodské protiútoky, které v několika případech zaváněly gólem. A když se v závěru v koncovce neprosadil ani domácí Lehnert, skončilo utkání dělbou bodů 1:1.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Narazili jsme na velice kvalitního soupeře, který hrál výborně organizovaně, když poctivě bránil v bloku. Přesto si dovolím říct, že jsme ztratili dva body. Po vyrovnání jsme si vytvořili tři tutovky, které jsme bohužel zahodili. Mrzí nás to, protože jsme podali solidní výkon."