Žáci s Porubou třikrát remizovali a jednou vyhráli

20.9.2022

V sobotu na Městském stadionu ve Vítkovicích bylo k vidění vzájemné měření sil čtyř žákovských kategorií mezi domácí Porubou a Hlučínem. Tři zápasy skončily nerozhodným výsledkem. V kategorii U13 se z vítězství 6:3 radoval Hlučín.

1. FC Poruba U15 - FC Hlučín U15 1:1 (1:0)

Branky: 20. Urbanec - 70. Kamrád

Sestava FC Hlučín U15: Raszka - Čala, Žebrák, Kamrád, Pytlík - Hradil, Kameniev, Kalvar - Kostecký, Fuljer, Turek. Nastoupili: Kaňa, Trávník, Thiemel.

Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Proti Porubě jsme podali velice solidní výkon. Remízový výsledek však neodpovídá průběhu utkání, jelikož jsme byli daleko fotbalovější než soupeř, ať už v rozehrávce nebo v kombinaci. Drželi jsme daleko více míč, soupeř hrozil jen po brejcích nebo z rychlých protiútoků. Bohužel jeden z nich proměnil a my tak museli od 20.minuty dotahovat. Srovnat se nám povedlo až 10 minut před koncem, kdy se dalekonosnou střelou prosadil Kamrád. Hráli jsme výborně, jen v poslední třetině hřiště nám někdy chyběl větší klid, někdy větší důraz, jindy zase přímočařejší řešení situace. Kluky musím za výkon pochválit, zápas odedřeli, do poslední minuty chtěli nepříznivý vývoj utkání zvrátit ve svůj prospěch, někdy nám chyběl kousek štěstí. V tréninku se musíme zaměřit na koncovku, jelikož proměňování šancí nás trápí dlouhodobě. Na takovém výkonu však můžeme stavět, věřím že jej proti Hranicím zopakujeme a prosadíme se více i střelecky."

1. FC Poruba U14 - FC Hlučín U14 3:3 (2:1)

Branky: 13. Ambrož, 25. Lazar, 53. Malenovský - 22. Čarnoký, 51. Törökj, 65. Fubšo

Sestava FC Hlučín U14: Zouhar - Vařák, Mikulenka, Holek, Pipek - Čarnoký, Buroň, Ščigel - Török, Paskuda, Slezák. Nastoupili: Fubšo, Kubáň, Trávník.

Lukáš Burget, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Věděli jsme, že nás nečeká s Porubou lehký zápas a taky to tak probíhalo. Už od prvních minut jsme byli pod velkým tlakem. Soupeř byl hodně nebezpečný ve hře dopředu a zaslouženě vedl o poločase 2:1. Tenhle stav nás donutil udělat změny. Vůbec nám nehrála křídla, nebyla tam nabídka a hlavně pohyb bez míče. A proto jsme na tohle museli reagovat střídáním, do hry šli Kubáń s Trávníkem. Oba dva celou hru dost oživili, byli pro tým velkým přínosem, zrychlovali hru a dostávali celý tým do šancí. Hned na začátku druhého poločasu se nám podařilo vyrovnat, kdy krásnou uličkou našel Čarnoký - Töröka, který samostatný únik s přehledem zakončil a vyrovnal. Bohužel, jsme zase vyrovnali pouze jen na dvě minuty, kdy jsme řešili zbrklou nahrávku dozadu, kterou vystihl soupeř a tento samostatný únik zakončil do naší sítě a vrátil vedení Porubě. Vyrovnat se nám podařilo po tlaku, kdy se trefil Fubšo. Mohli jsme si odvést i tři body, kdy v posledních minutách zápasu jel sám na brankáře Török, ale hostující brankář byl proti. Děláme zbytečné chyby, které nás stojí body. Musíme na některých věcech hodně zapracovat, aby se už neopakovaly."

1. FC Poruba U13 - FC Hlučín U13 3:6 (2:4)

Branky: 12. Míček, 30. Třos, 79. Třos - 2. Pazderník, 7. Jezerčák, 14. Handlíř, 25. Plaček, 54. Pazderník, 59. Jezerčák

Sestava FC Hlučín U13: Knopp, David, Drozd, Hota, Farník, Dlouhý, Žylka, Bemer, Gorniak, Handlíř, Václavík, Charitonidis, Plaček, Jezerčák, Pazderník.

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Dnes musím kluky pochválit. Od začátku utkání plnili přesně to, co jsme si řekli v kabině. Poruba nás ničím příliš nepřekvapila. Věděli jsme, že nás čeká důrazný a rychlostně dobře vybavený soupeř, ale s tím si naše obrana, až na pár výjimek, dokázala velmi dobře poradit. Dneska jsme podali dobrý týmový výkon a po nepovedeném utkání s Třincem jsme si spravili chuť. Jediným negativem můžou být obdržené branky, které vznikly z naších individuálních chyb, jinak jsme s výkonem spokojeni."

1. FC Poruba U12 - FC Hlučín U12 2:2 (1:1)

Branky: 4. Vlček, 52. Bělík - 5. Dimovský, 58. Paskuda

Sestava FC Hlučín U12: Lindner, Buroň, Gemelová, Kucharský, Burget, Starovič, Matyska, Ambroz, Lukač, Paskuda, A.Dimovský, S.Dimovský, Gemelová

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "Před utkáním s Porubou jsme počítali absence,  přesto jsme šli do zápasu s odhodláním předvést aktivní výkon a uspět. Od začátku si oba týmy nedarovaly ani centimetr prostoru, utkání mělo svižné tempo. Už ve 4. minutě se domácí ujali vedení, my jsem odpověděli po rychlé křídelní akci gólem Dimovského o minutu nato. V první půli byl soupeř nebezpečnější, dobře dostupoval naši rozehrávku a v některých úsecích hry nás dostal pod nepříjemný tlak. Jeho šance jsme ustáli se štěstím. Pokud bychom v této pasivitě pokračovali i druhý poločas, neměli bychom šanci pomýšlet na dobrý výsledek. Do druhé půle jsme nastoupili aktivněji, vytvořili jsme si více příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Soupeř se sice znovu ujal vedení, ale opět jsme dokázali rychle odpovědět, tentokrát zásluhou Paskudy. Do poslední minuty bylo utkání otevřené s šancemi na obou stranách, nakonec se zrodila remíza 2:2. Děkujeme soupeři za kvalitní zápas, který nabídl pohledné fotbalové momenty."