Žáci hráli na HFK a se Vsetínem

U15 U14 U13 U12
26.4.2022

Starší žáci se v rámci MSŽD U14 sk. E představili na půdě Vsetína. U15 vyšla opět naprázdno, když domácím podlehla vysoko 1:6. Čtrnáctka potvrdila roli favorita a po zlepšeném výkonu ve druhé půli zvítězila 4:1. Mladší žáci uspěli v Holicích napůl, zatímco U13 vyhrála góly v samotném závěru 6:4, dvanáctka prohrála těsně 1:2.

FC Vsetín U15 - FC Hlučín U15 6:1 (2:1)

Branka FC Hlučín U15: Baďura

Sestava FC Hlučín U15:  Raszka – Sněhota, Kiša O., Novotný (60. Bieniek), Lipnický (41. Redzina F.) – Martiník (50. Knop), Pupík, Kalvar – Hradečný (70. Starowicz), Baďura, Konečný (41. Redzina Š.)

Karel Strakoš, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Do utkání se nám podařilo vstoupit dobře, když jsme šli v desáté minutě do vedení zásluhou Baďury. Následně jsme ale Vsetínu darovali dva góly po našich chybách v rozehrávce. V druhém poločase jsme se dostali pod nápor soupeře, kdy nám obrovské problémy dělali jeho rychlostně velmi dobře vybavení útočníci. Z tohoto tlaku a celé řady našich nedorazů pak soupeř těžil a vstřelil góly. K zamyšlení pak zůstávají výkony některých hráčů, kteří se na hřišti bohužel více schovávají, než chtějí hrát."

FC Vsetín U14 - FC Hlučín U14 1:4 (1:1)

Branky FC Hlučín U14: Holub, Fuljer, Kostecký, Janoš

Sestava FC Hlučín U14: Stoklasa - Thiemel, Žebrák, Kamrád, Pipek (64. Skrášek) - Čarnoký (64. Janoš), Schulla (71. Březovský), Holub - Kostecký (78. Raszka), Fuljer (62. Nyš), Kaňa (71. Peterek.

Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Do soupeře jsme vletěli od první minuty.  Rychle jsme si vytvořili tlak i pár šancí, jenže soupeř šel do vedení po dlouhém nákopu a snad z první akce na naší polovině udeřil. To nás neodradilo, ihned jsme pokračovali v náporu, vytvářeli si další šance. Byli jsme silnější na míči, soupeř občas zahrozil jen z brejků nebo po našich laciných ztrátách. Z našeho tlaku jsme nastřelili tyč a zahodili několik dalších tutovek. Chyběla nám větší přesnost ve finální fázi a v zakončení. Do poločasu jsme stihli pouze vyrovnat, když se prosadil Holub. Obraz druhé půle byl podobný. Většinu doby jsme drželi míč, vytvářeli si šance, soupeř občas zahrozil po brejku. Soupeře jsme přehráli, nedovedli jsme to však vyjádřit i střelecky. Vzhledem k počtu našich šancí je výsledek pro soupeře milosrdný. Přístup kluků v zápase byl v pořádku, avšak nepředvedli jsme takovou kvalitu, jakou v sobě máme. Máme neustále na čem pracovat. Věřím, že vítězství nás všechny povzbudí v další práci a že kluci sami cítí, že mají na to, aby příště předvedli ještě lepší výkon."

1. HFK Olomouc U13 - FC Hlučín U13 4:6

Branky FC Hlučín U13: Kupka 3, Paskuda, Čarnoký, Fubšo

Sestava FC Hlučín U13: Miník, Zouhar, Mikulenka, Holek, Holuša, Ferfecký, Čarnoký, Kupka, Török, Slezák, Fubšo, Buroň, Kubáň, Paskuda, Smolka.

David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U13: "Domácí na menším hřišti a hrbolatém terénu zjednodušili hru, a to nám dělalo velké problémy. V osobních soubojích jsme se snažili vyspělému soupeři vyrovnat, ale často jsme v nich propadali, z čehož plynulo nebezpečí před naši brankou. Utkání bylo dlouho vyrovnané s šancemi na obou stranách. O našem vítězství jsme rozhodli až v samotném závěru, když dobře hrající Kupka zkompletoval hattrick."

1. HFK Olomouc U12 - FC Hlučín U12 2:1

Branka FC Hlučín U12: Kološ

Sestava FC Hlučín U12: Linder, Krátký, Farník, Gemelová, Kološ, Dimovský, Bemer. Ambroz, Handlíř, Blažej, Charitonidis, Plaček, Žylka.

Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U12: „Utkání se hrálo na velmi těžkém terénu. V zápase jsme se chtěli prezentovat kombinační hrou, ale vzhledem ke složitému terénu se nám to příliš nedařilo. Celý zápas se odehrál spíše v soubojových situacích, ve kterých soupeř využil své výškové převahy a drtivou většinu soubojů tak vyhrával. My jsme dobře pracovali v defenzívě a soupeře jsme tak k vyloženým šancím nepustili. Bohužel pro nás, soupeř také dobře pracoval v defenzívě, a kromě dalekonosných střel nás k ničemu nepustil. Celé utkání tak nakonec rozhodly individuální chyby, soupeř udělal o jednu míň než my a nakonec se tak radoval z vítězství. I přes to, že nám opět chyběli 3 hráči ze základní sestavy, musím hráče pochválit za předvedený výkon, kdy jsme byli Olomouci minimálně vyrovnaným soupeřem.”