Vítězné loučení starších žáků, mladší žáci U13 a U12 vybojovali 3. místo

U15 U14 U13 U12
15.6.2023

Starší žáci v neděli v Ludgeřovicích přivítali Hranice, v posledním utkání letošní sezóny se vedlo oběma kategoriím, které zvítězily. V sobotu v Ludgeřovicích hrála i třináctka, která Porubu porazila 7:2 a pojistila si třetí místo v soutěži. Ve středu pak byla na programu dohrávka dvanáctky proti Porubě, v přímém souboji o 3. místo zvítězili Prajzáci 5:3. Tři ze čtyř žákovských kategorií se tak v soutěži umístily na medailových pozicích, což je pro naši mládež skvělá vizitka.

FC Hlučín U15 - SK Hranice U15 5:3 (3:1)
Branky: Kostecký 3, Pěntka, Kameniev
Sestava: Stoklasa (75. Raszka) - Čala, Mikulenka (41. Mikulenka), Turek, Kameniev - Hradil, Richter (41. Kalvar), Holek (59. Thiemel) - Kostecký, Pěntka, Török (71. Pytlík)
Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "První půle vyzněla 3:1 v náš prospěch. Hrozili jsme rychlými protiútoky, soupeř spíše z brejků. Poté, co jsme vstřelil branku na 3:0, jsme polevili a přenechali iniciativu soupeři, na základě toho soupeř vstřelil kontaktní branku. Ve druhé půli jsme šli brzy znovu do tříbrankového vedení, ale soupeř brzy opět snížil. Závěr utkání byl chvilkami hektický, ale vítězství jsme si pohlídali. Výsledkově jsme utkání zvládli, výkon mohl být lepší, hlavně jsme se za stavu 3:0 neměli nechat ukolébat a i nadále pokračovat v aktivitě."

FC Hlučín U14 - SK Hranice U14 6:2 (3:1)
Branky: Buroň 2, Török 2, Fubšo, Pěntka
Sestava: Zouhar - Vařák, Buroň, Kamrád, Rosa - Čarnoký, Fubšo, Slezák - Handlíř, Paskuda, Trávník. Nastoupili: Holek, Török, Smolka, Kubáň, Kupka, Mikulenka, Pěntka.
Kryštof Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Vstup do první půle se nám povedl z pohledu skóre, i když jsme se dopouštěli chyb. Některé situace hráči řešili téměř bezmyšlenkovitě. Nedostávali jsme se do kombinace jako by jsme si představovali. I přesto, šli kluci do kabin s dvougólovým vedením. Do druhého poločasu jsme nevstoupili vůbec dobře, dopouštěli jsme se jednoduchých ztrát. Z těchto situací dokázal soupeř hrozit. Následně Hranice zvládli zdramatizovat utkání, a dotáhnout skóre pouze na jednogólový rozdíl. Po této pasáži hry jsme to byli my, kdo ovládl hřiště. Přidali jsme další 3 branky a bylo rozhodnuto. Chválím hráče za to, že za stavu 3:2 dokázali definitivně zlomit odpor soupeře a zvládli poslední zápas v sezoně."

FC Hlučín U13 - 1. FC Poruba U13 7:2 (3:1)
Branky: Pazderník 2, Václavík, Handlíř, Gorniak, Hota, Plaček
Sestava: David, Drozd, Hota, Dlouhý, Krátký, Bemer, Gorniak, Handlíř, Václavík, Ševčík, Jezerčák, Večeřa, Pazderník, Plaček, Miczka.
Jakub Múdrik, hlavní trenér FC Hlučín U13:"Po nepovedeném utkání s Opavou jsme chtěli v domácím prostředí předvést zlepšený výkon. Od úvodních minut jsme si šli za vítězstvím. Dostali jsme se do brzkého vedení, vypracovali jsme si i další nadějné příležitostí, ale ty zůstali nevyužity. Po našem nedůrazu v obranném pokutovém území soupeř vyrovnal. My jsme se však inkasovanou brankou nenechali nahlodat a do konce prvního poločasu jsme si vzali vedení zpět. Ve druhém poločase jsme nechtěli na našem výkonu polevovat. Dobře jsme kombinovali a využívali početní přečíslení ve středu hřiště. I přes toho, že jsme měli herní převahu, rozhodli jsme utkání až v závěrečné desetiminutovce, kdy soupeř více otevřel obranu a my toho dokázali využít. Jsme rádi, že jsme dokázali, po nevýrazném výkonu z minulého zápasu, předvést zlepšený výkon a vítězstvím si zajistit umístění v TOP 3. V posledním utkání sezóny budeme chtít na tento výkon navázat a zakončit tak sezónu vítězně."

FC Hlučín U12 - 1. FC Poruba U12 5:3 (2:2)
Branky: Dimovský 5
Sestava: A.Dimovský, Gemelová, Buroň, Lindner, Fojtík, Burget, Lukač, Kubis, Matušinec, Jurajda, Kucharský, S.Dimovský, Starovič, Matyska, Ambróz
David Kubáň, hlavní trenér FC Hlučín U12: "Od začátku utkání jsme byli více na míči, dobře jsme kombinovali, vytvářeli jsme na soupeře soustavný tlak. Naopak v obraně jsme působili zranitelně a soupeř po rychlých protiútocích dvakrát udeřil. My jsme na oba góly dokázali odpovědět, a tak se šlo do kabin za stavu 2:2. Druhý poločas byl zcela otevřený, při výstavbě hry jsme kupili řadu nepřesností, soupeř po našich ztrátách hrozil výpady do otevřené obrany. Ujali jsme se vedení, ale opět jsme v obraně nezvládli rychlostní souboj a Poruba vyrovnala. V poslední dvacetiminutovce jsme strhli vítězství na naši stranu a v přímém souboji o 3. místo jsme zvítězili 5:3. Všechny branky dal Sebastián Dimovský, s velkým náskokem nejlepší střelec soutěže. Ale bylo to dnes především o celém týmu, který podal skvělý výkon."