V Rosicích áčko prohrálo 0:2

22.5.2022

Jan Obludník / REGION OPAVSKO Fotbalisté třetiligového Hlučína nabrali v minulých týdnech excelentní formu, když své soupeře nijak nešetřili. V Rosicích jim ovšem nečekaně zvlhl střelecký prach, takže od domácího týmu dostali lekci z produktivity. K jejich smůle navíc inkasovali až v závěrečné čtvrthodince.

V prvním poločase přitom dominovali hosté, kteří si vytvořili hned několik slibných příležitostí. Do role zápasového smolaře se pasoval Mládek, když dostal balon na malé vápno, jenže zamířil vedle. Aktivní Mládek poté napřáhl z větší dálky, jenže brankář Zádrapa vyškrábl míč ze šibenice.

Před přestávkou ještě dvakrát zahrozil Buchvaldek, ale skóre se opět neměnilo. Ve druhé půli se ovšem hlučínský fotbalový stroj zadrhl. Hosté se trápili směrem dopředu a navíc si v 77. minutě nepohlídali při standardní situaci Prakse – 0:1.

Další těžké chvíle zažili Slezané v samém závěru. Po celkem neškodném zákroku nejprve Holzer obdržel červenou kartu a vzápětí Přikryl pečetil na 0:2.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Jsme zklamaní, protože výsledek moc neodpovídá dění na hřišti. V prvním poločase jsme si vytvořili spoustu stoprocentních šancí, ale dneska nám to tam nepadalo. Po přestávce jsem navíc vystřídal Mládka, což byla chyba, protože se nám úplně sesypala hra. A po špatném závěru nakonec nemáme ani bod."