U19 remizovala s Baníkem, sedmnáctka ztratila dobře rozehraný zápas

U19 U17
3.5.2023

V sobotu bylo na programu 24. kolo MSDL, ve kterém dorostenci FC Hlučín přivítali Baník Ostrava. Devatenáctka vybojovala proti lídrovi tabulky cenný bod za remízu 1:1. Sedmnáctka přišla o dvoubrankové vedení a v přestřelce podlehla Ostravanům 3:5.

FC Hlučín U19 - FC Baník Ostrava U19 "B" 1:1 (0:1)
Branka: Havránek
Sestava: Remiáš - Kudlík, Závadský, Lindner, Dvořáček - Frébort, Michna, Kučera (56. Šarközy) - Puchala, Stuchlík (46. Fukan), Havránek
Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Baník měl balon více na kopačkách. V první půli nám úplně nefungovala součinnost v křídelních prostorech. Z toho pramenily šance šance hostů. Dostali jsme se do jednobrankového manka. I když se nám podařilo získat míč, tak jsme nedokázali konstruktivně zakládat akce. V druhé půli jsme se zlepšili. Měli jsme nějaký plán, který se týkal hraní balonů za obranu a brejkových situací, to se v několika případech podařilo a dokázali jsme z toho vstřelit vyrovnávací branku. Závěr utkání byl na straně Baníku, létal tam jeden centr za druhým, ale my jsme pracovali velmi dobře v obranné fázi a nedopustili jsme žádné vážnější chyby. Po celé utkání byla znát velká kvalita soupeře. Určitě máme několik výhrad do defenzivy, ale je třeba respektovat sílu a kvalitu útočných hráčů hostů. Co se týká ofenzivy, tak jsme chtěli pozlobit více Baník na jejich polovině."

FC Hlučín U17 - FC Baník Ostrava U17 “B” 3:5 (2:0)
Branky: Komárek, Holek, Kwašný (pen.)
Sestava: Jakubík - Komárek (76. Sněhota), Krakovka, Zajíc, Woznica - Konvičný (74. Cigán), Filipský, Kwašný - Chung, Vozník (74. Habr), Holek (82. Konečný)
Jiří Hommes, trenér FC Hlučín U17: "Začátek zápasu se nám vyvedl, po důrazem napadání a zisku míče jsme se dostali do zakončení a po první střele, která ještě byla zablokovaná,  se míče chopil Komárek a krásnou střelou nás dostal do vedení. Druhou branku přidal Holek. I když nás soupeř párkrát ohrozil, do šaten jsme šli po poločase s dvougólovým  vedením. Bohužel  hned na začátku druhého poločasu po chybě a nedůrazu po našem autovém vhazování soupeř snížil a dostal psychickou vzpruhu. Zato naší hráči nervózněli a začali kupit chyby, čehož dokázal Baník využít a skóre otočil. Dokázali jsme ještě snížit, kdy po faulu na Chunga skóroval z pokutového kopu Kwašný. Avšak soupeř po chvíli opět odskočil na rozdíl dvou branek a učinil tak konečné skóre 3:5. Kluky chci pochválit za první půli, kterou jme odehráli velmi dobře, po změně stran však Baník ukázal svou sílu."