Týmy U19 a U17 přivítaly Zbrojovku

U19 U17
8.11.2022

Devatenáctka na hlavním hřišti v Hlučíně přivítala Zbrojovku Brno. Zatímco v první půli měli domácí navrch a mohli vést i vyšším rozdílem, po změně stran se nakonec o remízu strachovali. Sedmnáctka Zbrojovce podlehla 0:6, byť měla možnosti na lepší výsledek.

FC Hlučín U19 - FC Zbrojovka Brno U19 "B" 1:1 (1:1)

Branky: 12. Stuchlík - 32. Nezveda

Sestava FC Hlučín U19: Košec - Kudlík, Závadský, Lindner (87. Zajíc), Hořínek (74. Dvořáček)- Gryc, Kučera, Šarközy (46. Fukan) - Stuchlík, Levčík, Havránek (74. Vozník)

Dominik Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U19: "Do úvodu utkání jsme vstoupili velmi dobře. Hráli jsme odvážně a dařilo se nám dostávat do šancí. Především z křídelních prostorů naši útočící hráči hrozili nejvíce. Bohužel chování v šestnáctce není takové, jaké bychom si představovali. Nedokážeme v situacích zvolit vhodné řešení. Každopádně dostali jsme se do vedení. Místo abychom přidali další branku, tak lacině inkasujeme. V druhé půli z pohledu obranné fáze jsme to celkem zvládli. Nicméně neměli jsme střed pole. Nebylo tam dostatečně dostupování, posouvali jsme se velmi pomalu. Pohyb ve středním a útočném pásmu nebyl optimální a chyběla nám rychlost. Nezískali jsme tolik míčů, a když se nám podařilo míč vybojovat, tak jsme byli nekonstruktivní. Soupeř vysunul presink a my jsme si s tím nedokázali poradit. Náš tým byl jednoznačně lepší v první půli, soupeř zase ve druhé. Z tohoto pohledu je remíza zasloužená."

FC Hlučín U17 - FC Zbrojovka Brno U17 "B" 0:6 (0:2)

Branky: 17. Toman, 25. Souček, 56. Souček, 71. Souček, 82. Hájek, 89. Souček

Sestava FC Hlučín U17: Žila - Komárek, Woznica, Zajíc, Krakovka - Novotný (88. Pupík), Kotík (46. Habr), Kwašný (72. Konečný) - Holek (Kiša J.), Vozník, Sněhota (46. Lipnický)

Aleš Březovský, hlavní trenér FC Hlučín U17: "Domácí utkání se Zbrojovkou Brno se hodnotí těžce. Konečný výsledek vypadá na jednoznačný průběh, ale i my jsme si vytvořili dostatek šancí, které jsme na rozdíl od soupeře nevyužili. Už několikáté utkání v soutěží je ovlivněno neúčastí 3 rozhodčích a hlavním rozhodčím, který utkání odřídí ze středového kruhu a pomezní rozhodčí jsou dosazování z řad náhradních hráčů! Celý týden trénujeme a připravujeme se na víkendové utkání a z vrcholu týdne se stane paskvil v podobě fotbalu někde na louce bez rozhodčích! Chuť a radost ze hry se i u mladých hráčů začíná vytrácet. Touto organizací soutěží těžko budeme vychovávat nové generace hráčů jako byli Nedvěd, Rosický a další! Lidé na FAČRU by se měli zamyslet, kam tímto mládežnický fotbal směřuje!"