TJ Start Brno - FC Hlučín 3:2: rozuzlení přinesl hektický závěr

23.5.2024

Ve středečním vloženém utkání 34. kola MSFL padlo celkem pět branek. Hlučín o poločase prohrával o dvě branky, po změně stran však zkorigoval zásluhou Kuliga a v 90. minutě z penalty udeřil Moučka. V hektickém závěru ale měli poslední slovo domácí, kteří vstřelili vítěznou branku ve 4. minutě nastavení a radují se z vítězství 3:2.

První poločas nezastihl hlučínské fotbalisty v ideálním rozpoložení. Už v 11. minutě zahrávali domácí rohový kop, na který nejvýše vyskočil Duda a hlavou otevřel skóre - 1:0. Druhá inkasovaná branka na sebe nenechala dlouho čekat, po Stokláskově nedovoleném zákroku zahrávali Brňané pokutový kop, který v 18. minutě bezpečně proměnil Zikl - 2:0. Nebýt brankáře Śvrčiny, který se v následujícíh minutách blýskl několika bravurními zákroky, mohl být poločasový stav ještě hrozivější.

Po změně stran se Prajzáci probrali a hned v jeho úvodu snížil na rozdíl jediné branky. Moučkův centr zužitkoval Kania a hlavou rozvnil síť - 2:1. Hlučín převzal iniciativu a v 73. minutě měl kopat pokutový kop, když po Prausově střele zahráli domácí evidentní rukou. Píšťalka sudího Drozdyho ale zůstala němá. Za následné protesty byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen hlučínský trenér Levčík.

V 90. minutě se přeci jenom penalta pro Hlučín pískala. Domácí Praks vytáhl střelu Cabadaje rukou nad břevno, za což viděl červenou kartu a nařízenou penaltu proměnil Moučka - 2:2. Hlučín vrhl všechny síly do útočení a hnal se za vítěznou brankou, byl to však Start Brno, kdo měl ve 4. minutě nastavení poslední slovo a po trefě Šumbery slavil vítězný gól - 3:2.

David Levčík, hlavní trenér FC Hlučín: „Začali jsme hodně vlažně. Přišlo mi, že v úvodních třiceti minutách ještě sedíme v autobuse. Domácí celek nás za to potrestal dvěma góly. S přibývajícími minutami jsme se dokázali vrátit do zápasu. Závěr poločasu už vypadal dobře. Věřil jsem, že s výsledkem ještě něco uděláme. Od kontaktní branky Kanii jsme měli jasnou převahu. Brno jsme zamkli a vytvářeli jsme si šance. Byla nám upřena jasná penalta. Soupeř zahrál ve vápně rukou. Ruku neviděl snad jen hlavní sudí. Chtěl jsem po něm vysvětlení, nebyl jsem vulgární. Vstoupil jsem ale do hřiště a uviděl červenou kartu. Samozřejmě vysvětlení jsem se nedočkal. V závěru se nám podařilo vyrovnat, ale bohužel na bod jsme nakonec nedosáhli. V nastavení jsme udělali chybu, která byla potrestána. Musím říci, že z konečného výsledku jsme hodně zklamáni."