Skvělý start! Hlučín porazil Hranice 4:1

5.8.2022

Hlučín vstoupil do nového ročníku MSFL 2022/23 přesvědčivým domácím vítězstvím nad Hranicemi v poměru 4:1. Nováček soutěže ale dlouho byl nepříjemným protivníkem, v důležitých chvílích však podržel hlučínské mužstvo brankář Lapeš. Gólovým debutem se blýskla nová posila Oliver Putyera. Trefili se také Mládek, Moučka a Lehnert.

Lepší vstup do utkání měli hosté, když se po rychlé akci prosadil Malý a poslal nováčka do vedení 1:0. Domácí reklamovali hru rukou, leč marně. Hlučín brzy nato odpověděl, v 16. minutě Smékal geniálně patičkou vybídl ke skórování Mládka, a ten nabízenou příležitostí nepohrdl - 1:1.

Ve 21. minutě se domácí ujali vedení. Moučkův střílený centr zapadl přesně k zadní tyči překvapeného hranického brankáře - 2:1. Uklidňující třetí branku měl na kopačce aktivní Smékal, jenže pokutový kop poslal nad bránu.

V důležitých chvílích, v první půli i na začátku druhého dějství, podržel Hlučín dvěma skvělými zákroky brankář Lapeš. Potřetí domácí udeřili v 58. minutě, když Lehnertova bomba po Plesníkově centru zapadla přesně k tyči. Na konečných 4:1 pak stanovila v 65. minutě čerstvá posila z Karviné Oliver Putyera.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Zasloužené vítězství. Jsme spokojeni jak s výsledkem, tak předvedenou hrou. Vzhledem k velkému horku, to byl pro oba týmy velmi náročný zápas. Trošku mě jenom mrzí, že jsme v posledních patnácti minutách nekontrolovali hru.”