Rozjeté áčko pokořilo lídra tabulky gólem v nastavení!

22.10.2022

Hlučínští fotbalisté završili náročný program dalším cenným vítězstvím. Prajzáci v sobotním šlágru 12: kola MSFL v přestřelce porazili první Hanáckou Slavii Kroměříž 4:3. Vítěznou branku vstřelil v nastaveném čase střídající Jakub Ptáček!

Hlučín nažhavený po šokujícím vyřazení Plzně z MOL Cupu nastoupil do utkání s velkou chutí a odhodláním. V 9. minutě přišel nepříjemný moment, kdy po srážce s vlastním hráčem inkasoval tvrdý direkt do hlavy kroměřížský brankář Jakub Dostál a musel být ze hřiště odnesen na nosítkách. FC Hlučín přeje gólmanovi Kroměříže brzké uzdravení! Utkání mělo náboj a oba týmy si nedarovaly ani centimetr na hřišti, především hlučínští hráči tvrdili muziku a byli zato 'oceněni' třemi žlutými kartami v relativně krátkém časovém sledu.

V 38. minutě Hlučín slavil úvodní branku. Na Buchvaldkovu přesně zahranou standardku si naběhl kapitán Plesník a hlavou mířil přesně k tyči - 1:0. Kroměříž rychle odpověděla, v 41. minutě jeden z hlučínských zadáků nepovedeně odvrátil kroměřížský centr přesně na kopačku Plecitého a ten z voleje pohotově propálil Lapeše - 1:1. Mohlo být ještě hůř, jenže Lapeš bravurně zneškodnil Plecitého samostatný nájezd a do kabin se tak šlo za remízového stavu 1:1.

V 50. minutě vrátil Hlučínu vedení opět kapitán Plesník, když hlavou zužitkoval další povedenou standardní situaci domácích - 2:1. A když v 63. minutě Moučka krásnou přízemní střelou z hranice malého vápna překonal brankáře Lebánka a poslal hlučín do dvoubrankového vedení, vypadalo to, že utkání spěje k tříbodovému zisku pro Prajzáky.

Jenže Kroměříž potvrdila, že na první místo tabulky nepatří náhodou. V 63. minutě Cupák tečoval povedený Červenkův volej způsobem, na který Lapeš neměl nárok zareagoval - 2:3. Nápor hostů pokračoval a vedl k vyrovnávající brance na 3:3 - Hlučínská defenzíva po rohu neubránila skrumáž ve vlastním pokutovém území a po zmatcích Chwaszcz dopravil míč do sítě.

Vypadalo to, že oba týmy se opět rozejdou nerozhodně 3:3 jako tomu bylo na jaře minulé sezóny. První minuta nastaveného času ale nabídla parádní rozuzlení. Prodloužený míč z rohového kopu si našel střídající Ptáček, který rozhodl o tom, že všechny body zůstanou v Hlučíně - 4:3!

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: “Kluci měli v nohách náročný zápas s Plzní, ale vypořádali se s tím výborně. Myslím si, že opět předvedli velice kvalitní výkon. Za stavu 3:1 jsem si samozřejmě myslel, že to dohrajeme ve větším klidu. Bohužel jsme si pak nepohlídali standardky, které byly silnou zbraní obou mužstev. V závěru hráči ukázali obrovskou morální sílu. Je fajn, že jsme se Kroměříži v tabulce přiblížili.”

Poločas: 1:1

Branky: 38. Plesník, 50. Plesník, 63. Moučka, 90+1. Ptáček – 41. Plecitý, 69. Matoušek, 87. Chwaszcz

Rozhodčí: Proske - Bebenek, Jurajda

ŽK: 15. Plesník, 16. Tomšů, 25. Putyera, 78. Smékal - 37. Matoušek