Přímý souboj o 2. místo úspěšný: Rosice - Hlučín 1:2

15.10.2022

Jednoznačným šlágrem 11. kola MSFL bylo utkání mezi domácími Rosicemi a Hlučínem. Oba týmy se totiž utkaly v přímém souboji o 2. místo v tabulce. Svěřenci trenéra Filipa Smékala tuto výzvu zvládli na jedničku, neboť si vezou 3 body za vítězství 2:1!

Hlučín vstoupil do utkání sebevědomě, už v 9. minutě Mládkova křižná střela jen těsně minula levou tyč. O dvě minuty nato se zjevil v obrovské šanci Smékal, ale sám před brankářem Zádrapou neuspěl. Slibné střelecké příležitosti měli v průběhu první půle i Zajíček s Putyerou. Za ofenzivní aktivitu byl Hlučín odměněn ve 34. minutě, kdy nenápadná střela Zajíčka překvapivě zapadla až za záda Zádrapy - 0:1.

Do kabin se málem šlo za remízového stavu, dvě minuty před koncem prvního poločasu se ocitl za hlučínskou obranou Sedláček, ale hrdinou okamžiku se stal brankář Lapeš, který jeho pokus zneškodnil. Domácí mužstvo po změně stran pookřálo a vytvořilo si převahu, z níž pramenila vyrovnávající branka. Kolačný v 63. minutě vypálil z hranice vápna a střelou do protipohybu nedal Lapešovi šanci - 1:1.

Hlučín následně ustál několik slibných příležitostí Rosic. V 80. minutě naopak spálil velkou tutovku hostující Lehnert. Hlučín to však mrzet nemuselo. O minutu později Praus šikovně vysunul střídajícího Moučku a ten přesnou střelou na přední tyči vrátil Hlučínu vedení - 1:2. Domácí mohli vyrovnat v 85. minutě, Lapeš ale proti sólu Dobrovodského vytáhl vynikající zákrok. Závěr byl hektický, špatnou malou domů mohl zužitkovat Šindler, ale neuspěl. Hlučín nakonec těsné vedení 2:1 uhájil do závěrečného hvizdu a veze si z Rosic nesmírně cenné tři body!

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Podle mého názoru jsme vyhráli naprosto zaslouženě. Kromě dvou gólů jsme si vytvořili ještě další velké šance. Rosice předváděly celkem náročný a jednoduchý fotbal. Po přestávce nám trošku dělaly problémy jejich nákopy, ale po vyrovnávací brance se k tomu kluci správně postavili a rozhodli o vítězství."