Aktuality

Podzimní derniéra na výbornou: FC Hlučín - 1.FC Slovácko B 1:0

'A' tým
12.11.2021

Hlučínští fotbalisté se rozloučili s podzimní částí sezóny nejlepším možným způsobem. V pátečním utkání 16. kola MSFL porazili béčko Slovácka 1:0. Jedinou branku zápasu vstřelil 27. minutě Neumann.

A mužstvo mělo před utkáním se Slováckem jasný cíl - rozloučit se s podzimní částí sezóny vítězně a potvrdit tak skvělou formu z předešlých utkání. Zelenožlutým ale stál v cestě kvalitní soupeř, který svoji sílu potvrzoval od úvodního hvizdu. 

Vyrovnané utkání rozhodla situace z 27. minuty. Hlučínští fotbalisté využili ztráty hostů a z ukázkového protiútoku udeřili. Nejprve sice nechal kapitán Lokša po centru vyniknout brankáře Borka, ale Neumann se už z následné dorážky nemýlil - 1:0. 

Ve druhém poločase měl Hlučín zajímavé průniky do otevřené obrany soupeře z Uherského Hradiště, ale žádný ze slibných útoků nedotáhl do kýženého konce. Mrzet to nakonec svěřence trenéra Adlera nemuselo, protože skvěle organizovaná defenzíva pošesté v řadě uhájila čisté konto. Hlučín porazil juniorku Slovácka 1:0 a nejlepší možným způsobem se rozloučil s podzimem v MSFL.

Lubomír Adler, hlavní trenér FC Hlučín: “O motivaci na toto utkání se hráči postarali sami tím, že je to poslední utkání podzimní domácí půdě. Po dobrých výsledcích a výkonech v minulých zápasech a hlavně to všichni moc chtěli. I když nás čekal velmi dobrý soupeř, což se i opravdu potvrdilo, tak to kluci zvládli na jedničku. Kromě možná jedné dvou situací před naší brankou, si defenziva poradila a mohli jsme směrem dopředu předvádět zajímavé akce. Bohužel jsme opět, tak jako v minulém zápase, nedotáhli spoustu dobře rozjetých nájezdů do gólů. Za dobře zvládnuté utkání si ale zaslouží tým pochvalu.”

12. odehráno listopadu
FC Hlučín
1 : 0

16. kolo

1. FC Slovácko B
Report zápasu

Statistiky

Sezóna / Kolo: Sezona 2021/2022
16. kolo

Poločas: 1:0

Branky: 27. Neumann

Rozhodčí: Kolář – Tomanec, Ogrodník

ŽK: Wala, Praus, Dostál - Kočí, Polášek.

Diváci: 362

Sestava

FC Hlučín

Lapeš – Wala, Hasala, Lehnert, Neumann (90. Buchvaldek), Praus, Opatřil, Lokša (68. Zajíček), Plesník, Mládek (82. Tomšů), Moučka (68. Dostál)

1. FC Slovácko B

Borek – Kočí, Merdovič, Stojmenov, Bartoš, Kratochvíla (81. Pisar), Juroška, Pernica (60. Yohanna), Vincour, Polášek (71. Olšanský), Aldin

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů