Patnáctka porazila Bílovec 2:1. U14 prohrála

U15 U14
16.5.2023

Patnáctka v neděli v Ludgeřovicích hostila Bílovec. Vyrovnané utkání nakonec Prajzáci zvládli vítězně 2:1. U14 stejným výsledkem prohrála.

FC Hlučín U15 - ŠSK Bílovec U15 2:1 (1:0)
Branky: Hradil, Kalvar
Sestava: Stoklasa - Čala, Žebrák, Mikulenka, Kamrád - Richter (51. Kalvar), Holek (58. Pěntka), Hradil - Török (74. Kameniev), Fuljer, Turek (51. Kostecký)
Jan Pagáč, hlavní trenér FC Hlučín U15: "Proti Bílovci jsme si připsali důležité vítězství. Utkání bylo poměrně vyrovnané, v mezihře jsme měli možná něco navrch. Vytvořili jsme si nějaké šance, ale chyběl nám větší klid ve finální fázi. Soupeř hrozil zejména ze standardek. V prvním poločase se prosadil z penalty Hradil, ve druhé půli se krásně trefil z přímého kopu Kalvar. Soupeř snížil až těsně před koncem. I když herně to dnes nebylo úplně ono, kluci zápas odmakali a myslím, že jsme zvítězili zaslouženě."

FC Hlučín U14 - ŠSK Bílovec U14 1:2 (1:2)
Branky: Török
Sestava: Zouhar - Pipek, Mikulenka, Buroň, Vařák - Čarnoký, Handlíř, Slezák - Fubšo, Paskuda, Mudra. Nastoupili: Ščigel, Smolka, Kupka, Pěntka, Török
Kryštof Kroupa, hlavní trenér FC Hlučín U14: "Do zápasu proti Bílovci jsme nevstoupili vůbec dobře. Již v 10. minutě jsme nezachytili dlouhý křižný míč a soupeř se zapříčiněním našeho nedůsledného bránění šel do vedení. Na to jsme ještě dokázali zareagovat, když jsme po rychlém protiútoku srovnali. Bohužel vzápětí jsme opět inkasovali po individuální chybě. První poločas z naší strany nebyl vůbec dobrý. Chyběl nám pohyb ve středu hřiště, kreativita, důslednost v osobních soubojích a snaha hrát směrem dopředu. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme zápas otočit. Drželi jsme míč, kombinovali. Vytvořili jsme si několik vyložených šancí, bohužel k naší smůle jsme opět ztroskotali v koncovce.  Soupeře jsme k ničemu vážnějšímu nepustili. V tomto utkání jsme nebyli horším týmem, ale opět jsme doplatili na špatné finální řešení. Nezbývá nám nic jiného než se připravit na další utkání a odčinit porážku."