Aktuality

Odcházející Radim Dostál: Na Hlučín budu vzpomínat v nejlepším

'A' tým
1.8.2022

Ofenzivní středopolař Radim Dostál přestoupil z Hlučína, který ho pro mužský fotbal vychoval, do druholigové Opavy. V novém působišti podepsal smlouvu na dva a půl roku. Dvacetiletý Dostál si v neděli odbyl debut ve druhé nejvyšší soutěži, když nastoupil v 61. minutě. Porážce 1:3 na půdě Varnsdorfu ale nezabránil.

"Na Hlučín budu určitě vzpomínat v tom nejlepším světle, jelikož se tady uskutečnil můj nejdůležitější posun ve fotbalové kariéře, a to posun do mužského fotbalu, kde jsem byl začleněn už v 16 letech. Vděčím za to bývalým majitelům, panu Jančíkovi s panem Hudeczkem i trenérům kteří mi věřili. A jsem rád, že jsem byl u toho, když se Hlučín rval o první místa v MSFL 21/22 a nakonec jsme skončili na krásném třetím místě. Klukům budu vždy držet palce, aby se umisťovali na předních místech tabulky a zase bojovali o postup," rozloučil se s hlučínskými barvami Radim Dostál.

Sportovní vedení Slezského FC Opava včetně hlavního trenéra Romana Westa, s nímž se zná ze společného působení v Hlučíně, o svých kvalitách přesvědčil během tréninků a zápasů letní přípravy. „Radim je mladý talentovaný hráč. Vytipoval jsem si ho v Hlučíně už před půl rokem a z toho důvodu jsem ho vzal do přípravy. V ní ukázal své předpoklady a potenciál, který věřím, že v budoucnu naplní,“ vyjádřil se směrem k Radimu Dostálovi sportovní manažer  Opavy Jaroslav Kolínek.

Samotný hráč se na novou výzvu a posun v kariéře těší a udělá vše pro to, aby se prosadil. "Na výzvu v Opavě se strašně těším, věřím, že získám nové zkušenosti a probojuju se do sestavy a do budoucna budu platný pro tým. Opava je pro mě velký posun dopředu a jsem rád, že jsem tady mohl přestoupit. Věřím, že se v Opavě jednou bude hrát znovu první liga, kam klub jednoznačně patří," prohlásil Radim Dostál, kterému v novém působišti přejeme hodně štěstí a budeme mu na dálku fandit!

FOTO: https://www.sfc.cz
ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů