MOL CUP: překvapení se nekoná, do 3. kola postupuje Baník

29.8.2023

Dva góly ostravského útočníka Ladislava Almásiho rozhodly o postupu Baníku Ostrava do 3. kola MOL Cupu. FC Hlučín před zaplněným publikem favorizovanému soupeři statečně vzdoroval, na další postupovou senzaci ale nakonec nedosáhl. Baník zvítězil 2:0 a potvrdil papírové předpoklady.

Před parádní atmosférou a více než dvoutisícovou návštěvou měli domácí první vážnou příležitost zápasu. Smékal se v 11. minutě prosadil na levé straně a jeho nebezpečný centr Kobza z dobré pozice hlavou nasměroval nad břevno. Poté převzal iniciativu Baník, který držel míč na hlučínské polovině a vytvářel si nebezpečné šance.

Umístěnou střelu Riga skvěle zneškodnil brankář Kolenko. Následně Kolenko bravurně lapil i samostatný únik Tanka. Nápor Baníku pokračoval, ve 34. minutě hlučínského brankáře skvěle zastoupil jeden ze spoluhráčů, který Madleňákovu gólovou střelu zblokoval na roh.

Ve 35. minutě už defenziva domácích kapitulovala. Na Pojezného milimetrový pas si naskočil Almási a hlavou otevřel skóre zápasu - 0:1. O pět minut později to z uctivé vzdálenosti vyzkoušel Frydrych a Kolenko měl co dělat, aby jeho dalekonosný pokus zpacifikoval.

Banik byl při chuti i na začátku druhého dějství. Buchta zpětnou přihrávkou vybídl k zakončení Tetoura, ten byl v jasné gólové šanci, Hlučín zachránilo břevno.

V 62. minutě mohlo být vyrovnáno! Na zadní tyči se po skrumáži zjevil osamocený Smékal, který mířil přesně k tyči, proti němu se ale vyznamenal Markovič, který míč vyrazil na roh.

Hlučín nesložil zbraně, snažil se o ofenzivní aktivitu, hráči srdnatě bojovali, rozuzlení však nastalo v 84. minutě, kdy Almási efektivní patičkou zvýšil na 2:0. Tento stav vydržel do závěrečného hvizdu a do 3. kola MOL Cupu tudíž postupuje Baník Ostrava

FC Hlučín - FC Baník Ostrava 0:2 (0:1)

Branky: 35. a 84. Almási