MOL Cup: Hlučín vyřadil favorizovanou Líšeň

14.9.2022

Skvělou podívanou nabídlo středeční utkání 2. kola MOL Cupu. Hlučín vyřadil po vítězství 2:0 lídra Fotbalové národní ligy SK Líšeň.

Před utkáním se FC Hlučín oficiálně rozloučil s bývalým výkonným ředitelem klubu a dlouholetým zaměstnancem Lukášem Petříkem, který nyní vykonává funkci předsedy představenstva SFC Opava. Dále pak s kanonýrem Radovanem Lokšou, který po minulé sezóně ukončil hráčskou kariéru.

Líšeň nastoupila s méně vytíženými hráči, přesto od úvodních minut udávala tempo zápasu, zatímco Hlučín vsadil na dobře organizovanou defenzívu. Domácí na začátku přečkali velkou šanci hostů, kdy se míč v nepřehledné skrumáži odrazil do tyče Lapešovy brány.

Hlučín se v závěru prvního poločasu začal osmělovat a krátce před pauzou udeřil. Po chybě stoperů se ujal míče Putyera, přihrál Mládkovi, a ten míč předložil před prázdnou bránu Šindlerovi, jež se nemýlil 1:0.

Ve druhé půli byl Hlučín o poznání aktivnější a odhodlaně směřoval za vítězstvím. Ve 48. minutě postupoval sám na brankáře Zajíček, ale gólman jeho střelu vykryl. Především po rychlých akcích měli Prajzáci další zajímavé příležitosti. Rozhodující byly momenty v 79. a 80. minutě zápasu. Nejprve Lapeš skvěle zneškodnil dělovku Matochy nad břevno, deset minut před koncem vystřelil Ptáček, míč po odražené střele se dostal k Putyerovi a ten upravil na konečných 2:0.

Hlučín postoupil do 3. kola MOL Cupu a může se těšit na dalšího atraktivního protivníka!

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: “Věděli jsme, že Líšeň je kvalitním soupeřem. Začali jsme hrát v hlubokém bloku. Nebyli jsme tolik na míči. S přibývajícími minutami jsme ale začali vystrkovat růžky. Na hřišti jsem začal poznávat náš tým. Ve druhé půli jsme podali nejlepší výkon, od dob, co u týmu působím. Byli jsme nebezpeční. Dokázali jsme si vytvořit šance a hlavně dát druhý gól. Za postup jsme rádi. Moc bych si přál do Hlučína ligistu.”

FC Hlučín - SK Líšeň 2:0 (1:0)

Branky: 45. Šindler, 80. Putyera

Žluté karty: 65. Tomšů - 90. Černín

Rozhodčí: Dorušák – Kotík, Dresler

Diváci: 184

FC Hlučín: Lapeš – Tomšů, Hasala, Plesník, Lehnert – Putyera (88. Kocur), Praus (67. Smékal), Holzer (46. Buchvaldek), Mládek, Zajíček (67. Moučka) – Šindler (78. Ptáček).

SK Líšeň: Veselý – Jeřábek, Černín, Laczkó – Elekana, Weber (75. Čermák), Otrísal, Bednář, Sidibe (66. Vandas) – Machalík (66. Matocha), Zikl.