Mladší žáci se v soutěži utkali s Uničovem a Přerovem

Mladší žáci vstoupili do jarní části sezóny páteční předehrávkou proti Uničovu a poté se v neděli představili na půdě Přerova.

FC Hlučín U13 - SK Uničov U13 5:5

Branky FC Hlučín: Török 2, Fubšo 2, Slezák

Sestava FC Hlučín: Miník, Zouhar, Kupka, Buroň, Török, Fubšo, Slezák, Holek, Smolka, Kočí, Mikulenka, Holuša, Paskuda, Kubáň.

David Kubáň, hlavní trenér U13: "Utkání plné zvratů. Vedli jsme 2:0, prohrávali 2:4, ve třetí třetině otočili na 5:4, abychom v poslední sekundě inkasovali na 5:5. Vyhrát jsme si ale nezasloužili, soupeř měl plno šancí a nebýt vynikajícího Miníka v brance, byli bychom bez šance. Kvalitní výkon jsme podali pouze v úvodní desetiminutovce 1. třetiny a v posledních 30 minutách hry. A to je málo. Zbytečně polevujeme, ztrácíme soustředěnost a naší nedůsledností soupeře dostáváme zpátky do hry. Škoda, že nevydržíme po celých 90 minut hrát se zaujetím a odhodláním, jak jsme to předvedli v poslední třetině."

1. FC Viktorie Přerov U13 - FC Hlučín U13 2:12

Branky FC Hlučín U13: Török 4, Fubšo 2,Čarnoký 2, Trávník, Buroň, Holek, Slezák.

Sestava FC Hlučín: Zouhar, Török, Trávník, Čarnoký, Buroň, Holek, Mikulenka, Fubšo, Ferfecký, Slezák.

David Kubáň, hlavní trenér U13: "Druhé mistrovské utkání během 3 dnů jsme odehráli v Přerově, proti kterému jsme se na podzim neskutečně trápili. Kluky jsme nabádali, aby k utkání přistoupili zodpovědně a nepodcenili žádnou situaci. Domácí byli nepříjemní za nerozhodnutého stavu, poté jsme zlomili jejich odpor a utkání zcela ovládli. Vytvořili jsme si spoustu dalších příležitostí, ale ty zůstaly neproměněny."

FC Hlučín U12 - SK Uničov U12 4:9

Branky FC Hlučín U12: Kubis 2, Handlíř, Charitonidis

Sestava FC Hlučín U12: Pientka - Drozd, Hota, Bemer, Dlouhý, Charitonidis, Farník, Kubis, Blažej, Handlíř, Plaček, Žylka

Jakub Múdrik, hlavní trenér U12: "V předehrávce 18. kola jsme hostili tým z Uničova. Jednalo se o první mistrovské utkání po dlouhé zimní přípravě. Bohužel utkání rozhodly standardní situace. Pokud v utkání dostaneme 4 branky z rohových kopů a 1 gól po přímém kopu, pak můžeme těžko pomýšlet na úspěch v zápase. Průběh utkání byl přesně takový, jaký jsme očekávali. Soupeř se nesnažil o konstruktivní hru, ale pouze nakopával míče, zatímco my jsme se snažili o kombinovat. První dvě třetiny jsme soupeře přehrávali, vytvářeli jsme si šance, ale bohužel se nám opět nedařila koncová fáze hry. V prvních 15 minutách poslední třetiny jsme vypadli z tempa zápasu a soupeř toho dokázal využít. Dal rychle 3 góly a i když jsme po zbytek zápasu zase soupeře přehrávali,  už jsme na to nedokázali odpovědět. Zápas nám ukázal, kde máme stále ještě mezery, přestože se naše hra zlepšuje, pořád máme v tréninkovém procesu na čem pracovat."

1. FC Viktorie Přerov U12 - FC Hlučín U12

Branky FC Hlučín U12: Handlíř 3, Kubis, Farník, Žylka, Kološ, Charitonidis

Sestava FC Hlučín U12: Knopp - Drozd, Hota, Bemer, Krátký, Charitonidis, Farník, Kubis, Blažej, Handlíř, Kološ, Žylka

Jakub Múdrik, hlavní trenér U12: "Druhé mistrovské utkání ve třech dnech jsme odehráli proti týmu z Přerova. Utkání se hrálo na těžkém travnatém povrchu. Pro nás to byla první letošní zkušenost s trávou, která se nakonec promítla i do našeho výkonu v první polovině zápasu. Naše hra nebyla vůbec podle naších představ. Našemu výkonu chyběla hlavně rychlost v kombinaci a když už jsme si nějaké šance vytvořili, tak jsme zase pohořeli v zakončení. Až třetí brankou se naše hra zlomila. Začali jsme rychleji kombinovat, lépe jsme vyhodnocovali herní situace, měli jsme lepší nápaditost i kreativitu, která nám v první půlce zápasu chyběla. Znovu se projevilo i naše mizerné zakončení. Situace, kdy se objevíme sami před brankáře, prostě musí končit míčem v síti. Proti silnějším soupeřům nás tyto neproměněné šance budou daleko více mrzet."