Aktuality

Lapeš a Smékal po pohárovém postupu přes Plzeň

20.10.2022

Celé mužstvo podalo ve středu proti Viktorii Plzeň parádní výkon, nade všemi však čněly báječné výkony dvou hlučínských fotbalistů, kteří i bezprostředně po utkání poutali největší zájem médií. Byli jimi brankář Jakub Lapeš a autor hattricku, útočník Dominik Smékal. 

Byl jedním z hlavních strůjců senzačního vítězství nad Plzní, brankář Jakub Lapeš proti úřadujícímu mistrovi doslova čaroval. Nejen, že skvěle zneškodnil Chorého penaltu i dalšími skvělými zákroky přiváděl plzeňské střelce k šílenství. „Bylo to i o štěstí, ale to k fotbalu patří,“ usmál se. „Samozřejmě, že z chycené penalty mám radost. Těší mě, že jsem týmu mohl pomoci. Celý tým podal nadstandardní výkon. Situací tam bylo těžkých několik. Ale stejně nejvíce byla ta penalta,“ prohlásil Jakub Lapeš. 

V osmifinále MOL Cupu si 'Lapi' přeje dalšího atraktivního protivníka. "Spartu, a to nejlépe tady u nás v Hlučíně. Ale i na Letné by to nebylo špatné. Chtěli jsme ji od začátku," poznamenala velká opora v brance FC Hlučín.

Plzeňského favorita sestřelil útočník Dominik Smékal, který se blýskl hattrickem. Rozhodující trefu na 3:2 si nechal na čtvrtou minutu nastaveného času. "Je to velká paráda, hned tak se totiž nestane, že vyřadíte úřadujícího mistra," radoval se po utkání Dominik Smékal. "Šli jsme do toho s tím, že chceme postoupit, vypadalo to trošku snově, ale vidíte, povedlo se. Nyní by to chtělo dalšího věhlasného soupeře," dodal hlučínský útočník.

Hlučín potvrdil skvělou formu z MSFL, proti mistrovské Plzni se vybičoval k heroickému výkonu. "Jde vidět, že jsme momentálně v euforii, daří se nám zápasy vyhrávat. Daří se nám na hřišti, věříme jeden druhému a dokážeme se na sebe spolehnout. I když oni dvakrát vyrovnali, tak my dokázali na to třikrát odpovědět," prohlásil jeden z hrdinů středečního utkání. 

Dominik Smékal platil za velký talent českého fotbalu, v mládežnickém věku působil ve věhlasné akademii Interu Milán. Po hattricku do sítě Plzně určitě vzbudí pozornost klubů z 1. a 2. nejvyšší soutěže. V Hlučíně by tak mohl restartovat kariéru zpět do profesionálního fotbalu. "Bylo by to super, ale stojím nohama na zemi. Ale lhal bych, kdybych řekl, že ne. V Hlučíně mě začal fotbal znovu bavit," pravil na závěr šikovný útočník.

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů