Aktuality

Jan Woznica: na angažmá v Hlučíně se těším, přebírám silný tým

'A' tým
15.12.2023

Chci navázat na výbornou práci Filipa Smékala, řekl nový hlavní trenér FC Hlučín Jan Woznica. Mladý perspektivní kouč věří, že v Hlučíně potěší příznivce atraktivním fotbalem, které povedou ke kýženým výsledkům.

Co pro Vás nová trenérská výzva znamená?
"Angažmá v FC Hlučín vnímám jednoznačně jako další krok v trenérské kariéře. V rámci MSFL a celého moravskoslezského kraje jde dle mého o přední klub. Výkony v MOL Cupu proti Plzni nebo Baníku Ostrava získal tým, potažmo celý klub, velký kredit u fotbalové veřejnosti. Klub má jasné vize a cíle, tým má velkou kvalitu, takže jak říkám, jednoznačně krok vpřed."

S jakými ambicemi jdete do Hlučína?
"Mé ambice v Hlučíně jsou pokračovat ve výborné práci, kterou tady Filip Smékal odvedl a snažit se tým a hráče ještě posunout. Je to závazek, ale přebírám zdravý a silný tým a moc se na to těším. Nejdu do Hlučína dělat nějakou revoluci. Chtěl bych se prezentovat hrou, která v první řadě bude všechny bavit od hráčů, přes realizační tým, vedení, diváky, a která samozřejmě přinese kýžené výsledky. Co jsem měl možnost vidět, jde o herní, technický tým, který chce hrát kombinační fotbal, což je i má představa."

Jaká je vaše trenérská filozofie?
"Všude, kde jsem působil, jsem se snažil, aby celý tým táhl za jeden provaz a musím zaklepat, dařilo se to. Pokud celý tým bude táhnout za jeden provaz, jedním směrem za společným cílem a ne každý jinam, je velká šance, že se povede cílů dosáhnout."

Trenérskou kariéru v dospělém fotbale jste započal v mladém věku. Jak se to seběhlo?
"Když skončil fotbal ve Vítkovicích, začal jsem studovat, šel do nižších soutěží a fotbal šel malinko stranou. Když mi pro zranění ale bylo doporučeno skončit, zjistil jsem, že si fungování bez něj neumím úplně představit. Začal jsem studovat licence a hledal realizaci jako trenér. V Klimkovicích mám rodinu a místní tým hledal trenéra, takže jsme se domluvili. Na své začátky vzpomínám moc rád. Každý trenér jde po své vlastní cestě, ta moje začala v nižších patrech, ale jsem za to rád. Právě v těchto nižších patrech je to hodně o práci s hráči a lidmi, v tomto mi to hodně dalo."

Vaše další trenérské kroky vedly do Hlubiny, naposledy jste působil v Bílovci. Jak na tyto etapy vzpomínáte?
"Musím zaklepat, že ve své trenérské kariéře mám zatím velké štěstí na hráče a na lidi okolo klubu. Měl jsem možnost poznat hráče, kteří měli ambici dostat se soutěžně výše i hráče, kteří už si profi fotbalem prošli. V obou týmech se mi potvrdilo, že když se skloubí zdravý lidský přístup k hráčům s oboustrannou maximální snahou se výkonnostně posouvat, mohou z toho profitovat všichni - klub, hráč i trenér."

Už jste stihl poznat své nové parťáky z realizačního týmu?
"Ze současného realizačního týmu jsem měl zatím možnost poznat osobně pouze Davida Levčíka a cítím, že fotbal vnímáme hodně podobně. S ostatními členy se osobně zatím neznám, ale jako problém to vůbec nevidím. Naopak se těším na spolupráci s nimi."

Co říkáte na současný hráčský kádr?
"Jak jsem řekl, hráčský kádr vnímám, že je velmi kvalitní, charakterově zdravý a nějaký velký řez není nutný. Samozřejmě některým hráčům končí hostování, uvidíme zda o některé hráče bude zájem z vyšších soutěží a podle toho budeme reagovat. Někteří hráči jsou jinde na hostování a je možné, že dostanou v přípravě možnost poprat se o místo v týmu, stejně tak, jako hráči z U19."

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů