Hlučínská pohárová jízda končí v osmifinále MOL Cupu

19.11.2022

Hlučín se jako jediný zástupce třetí nejvyšší soutěže probojoval až do osmifinále MOL Cupu, kde narazil na Bohemians Praha 1905. Prajzáci podali v Ďolíčku statečný výkon, ale prvoligový soupeř byl tentokrát nad jejich síly a po prohře 0:3 se s letošním ročníkem poháru loučí. I tak to byla v podání Hlučína fantastická pohárová jízda, na kterou se bude dlouho vzpomínat.

Už v 7. minutě postupoval sám na brankáře Prekop, Lapeše následně obehrál, ale před brankovou čarou míč vykopl na roh Tomšů. Z následného rohu bohužel hlavou otevřel skóre Krch - 0:1. Hlučín předváděl v Ďolíčku sympatický nebojácný výkon, ale větší brankovou příležitost si nevypracoval.

Naopak domácí měli další slibné příležitosti k navýšení skóre - ve 33. minutě Lapeš skvěle zmenšil úhel Mužíkovi a vyrazil jeho střelu na roh. Z následného rohového kopu hlavičkoval Hůlka nad břevno. Ve 39. minutě po Moučkově chybné rozehrávce založili Klokani rychlý kontr,  na jehož konci byl Nový, který v těžké pozici přestřelil z bezprostřední blízkosti branku.

Nadějný poločasový výsledek 1:0 pro Bohemians ale po změně stran vzal rychle za své. Ve 48. minutě se Buchvaldek snažil tělem uhrát míč do zázemí, ale na poslední chvíli jej předskočil Nový, který míč vybojoval a zpětnou přihrávkou vybídl ke skórování Mužíka, a ten se nemýlil - 2:0. V 51. minutě bylo prakticky po zápase, Hlučín neuhlídal další rohový kop a exkluzivní hlavička Hůlky byla prakticky nechytatelná - 3:0.

Fotbalistům Bohemians se třetím gólem podařily zlomil poslední zbytky hlučínského odporu a ve zbývajících minutách dění na hřišti naprosto ovládli a vytvářeli si jednu stoprocentní šanci za druhou. Hlučín však podržel buď skvěle chytající Lapeš nebo ve dvou případech dobře postavená tyč. Stav 3:0 pro Bohemians Praha 1905 tak vydržel až od závěrečného hvizdu.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Hodnotí se mi to těžce. Věděli jsme, jak může Bohemka uspět. Byly to standardní situace, v nichž nás předčila. z našeho pohledu byla lepší první půle. Předvedli jsme pár pěkných akcí. V tom jsme chtěli pokračovat i po přestávce. Slepenými brankami ovšem domácí naše odhodlání zlomili. Za tříbrankového vedení už si zápas Bohemka hlídala a potvrzovala svou kvalitu. I přes porážku jsem na kluky pyšný. Výsledek vypadá jasně, ale končíme se vztyčenou hlavou "

Bohemians Praha 1905 - FC Hlučín 3:0 (1:0)

Branky: 7. Krch, 48. Mužík, 51. Hůlka

Rozhodčí: Batík - Antoníček, Líkař

Diváci: 2229

Bohemians Praha 1905: Valeš - Hůlka, Krch, Křapka - Dostál (61. Vilotić), Jindřišek (76. Jánoš), Květ (81. Bartek), Nový - Beran, Prekop (61. Drchal) - Mužík (76. Hronek)