Hlučín zvládl středeční dohrávku a veze tři body

5.4.2023

Ve středeční dohrávce 19. kola MSFL se hlučínští fotbalisté utkali na stadionu ve Stovkách proti domácímu Frýdku-Místku. Zelenobílí dvakrát udeřili v prvním poločase, kdy se střelecky prosadili Ptáček a Smékal. Hlučín zvítězil 2:0 a z druhého místa nadále pronásleduje vedoucí Kroměříž, na kterou aktuálně ztrácí čtyři body.

Do branky se místo zraněného brankáře Kolenka postavil debutant Fojtíček. V úvodních minutách měli optickou převahu domácí, ale žádnou příležitost si nevypracovali. A tak ve 21. minutě udeřili hosté, po rohovém kopu se efektivní patičkou prosadil Ptáček. O dvě minuty později mohl skóre navýšit Buchvaldek, jehož střela těsně minula frýdeckomísteckou levou tyč.

Ve 28. minutě Hlučín zvýšil na 2:0. Smékal vystihl Hykelovu zpětnou přihrávku na brankáře Gergelu a pohotově dopravil míč do sítě. Mohlo být ještě veseleji, avšak nebezpečný centr Hasala hlavou mezi tři tyče neusměrnil. První poločas skončil dvoubrankovým vedením Hlučína.

Ve druhé půli si Hlučín zkušeně hlídal nadějné vedení, domácí zahrozili až v 70. minutě, ale Fojtíček střelu Janjuše s námahou vyrazil. V 83. minutě měl obrovskou příležitost střídající Wala, ale z hranice malého vápna přestřelil!

Závěr utkání ještě nabídl nebezpečné příležitosti na obou stranách, ale branky už nikoliv. Hlučín porazil Frýdek-Místek 2:0 a vrátil mu tak podzimní domácí porážku.

Diváci: 266

Gergela – Massaniec, Velner (C), Kostka (62. Němec D.), Janjuš, Konečný (79. Barkov), Zupko (70. Střelec), Obuch, Coufal, Hykel, Rubý Náhradníci: Prokel - Blejchař, Nevřela, Kohut

Fojtíček – Tomšů, Hasala, Plesník, Kolaska - Buchvaldek (66. Šindler), Mládek (66. Kovala) - Zajíček (74. Wala), Smékal (89. Holzer), Moučka - Ptáček (66. Praus