Aktuality

Hlučín zahájil letní přípravu, jaké jsou novinky v áčku?

'A' tým
11.7.2022

V pondělí 11. července v odpoledních hodinách hlučínští fotbalisté zahájili letní přípravu před startem nadcházejícího ročníku MSFL. Do přípravy se zapojili končící dorostenci Tomáš Kovala, Jakub Kocur, Marek Handlíř a Eliáš Hon. Vrátili se Dominik Tomšů s Patrikem Kundrátkem. Novými tvářemi jsou testování hráči Dominik Římanek z Táborska a Fabian Kaczor, který nedávno zkoušel štěstí v Opavě.

Hlavní trenér A mužstva Filip Smékal chtěl vyzkoušet také útočníka Lukáše Raaba, který naposledy působil ve Frýdku-Místku. "Ale bohužel se nešťastně zranil, tak uvidíme, zda se se stihne zapojit do přípravy," poznamenal hlučínský trenér. 

Právě posilu do útoku by si trenér Smékal přál. "Přál bych si kvalitního útočníka, protože musíme nahradit Radovana Lokšu a jeho 20 branek. Věřím i Adamovi Zajíčkovi, ale aby se zlepšoval, potřebuje mít v týmu konkurenci," prohlásil trenér Smékal, který nejspíš nebude moct počítat ani s Radimem Dostálem, který se rve o místo v SFC Opava. Dlouhodobě na marodce je Marek Neumann. 

Už v sobotu 30. července od 18:00 se hlučínští fotbalisté představí v rámci předkola MOL Cupu na půdě divizního Krnova. Na přípravu tak mají žlutozelení pouhé tři týdny. 

"Je to krátký čas. Klukům jsem v kabině říkal, že mají 9 dnů na to, aby mě přesvědčili, že patří do kádru 16+2, který budeme 20. července uzavírat. Momentálně nás je 22. Je to tak nastavené, protože za 3 týdny hrajeme předkolo poháru a ambicí Hlučína je postoupit co nejdál, abychom navázali na minulý rok, kdy jsme hráli před skvělou kulisou proti Baníku," prohlásil kormidelník FC Hlučín. 

Už před startem přípravy dostali hráči za úkol splnit individuálně kondiční běhy, které následně reportovali trenérovi v aplikaci. První dva týdny budou tréninky každý den, z toho dvakrát se hráči budou připravovat pod dohledem kondičního trenéra Jana Peršína v Colliery Crossfit Ostrava. "S touto spoluprací jsme maximálně spokojeni. Jan Peršín po vzájemné domůuvě připravil systematickou kondiční přípravu od A do Z, která se osvědčila po zimě mimojiné tím, že jsme předcházeli svalovým zraněním, které kromě Dominika Smékala nikdo neměl," řekl kouč Smékal.

Ve středu 13.7. hraje Hlučín první přípravné utkání, na stadionu Rudolfa Rabaje se představí proti domácímu druholigovému výběru Třince. Utkání začíná v 15:00. Hned dva přípravné zápasy pak Hlučín odehraje v sobotu. 

Zápasový program přípravných zápasů FC Hlučín - letní příprava

FK Fotbal Třinec - FC Hlučín 
Středa 13.7. v 15:00;  stadion Rudolfa Labaje

MFK Frýdek-Místek - FC Hlučín
Sobota 16.7. v 10:00; hřiště Stovky 

FC Hlučín - MFK Vítkovice
Sobota 16.7. v 14:30; hřiště Markvartovice

FC Hlučín - 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí
Sobota 23.7. v 10:00; hřiště Kozmice

ARSY line - tvorba webových stránek a eshopů