Hlučín vydřel body s Uničovem

29.5.2022

Hlučínští fotbalisté zvládli anglický týden na výbornou. Ve středu porazili zlínské béčko 3:1 a v sobotu doma zdolali nepříjemný Uničov 3:2.

Úvodní minuty přitom vyšly domácím skvěle. Už ve 4. minutě Mládek poslal míč na křídlo Zajíčkovi, po jehož nezištném pasu pohodlně skóroval Lehnert. Ve 13. minutě Hlučín zvýšil na 2:0. Zajíček sice nastřelil břevno, ale míč se odrazil k dobíhajícímu Walovi a ten míč doklepl zblízka do sítě.

Hlučín měl nadále převahu a vytvořil si obrovské příležitosti k navýšení skóre. Zůstaly však neproměněny. A tak zčistajasna udeřili hosté. Po hrubce Plesníka Bača snížil ve 31. minutě na 1:2 a těsně před koncem prvního poločasu domácí propadli v obraně a po zpětné přihrávce vyrovnal Krč - 2:2.

Ve druhém poločase byl průběh zápasů vyrovnaný. Rozhodující moment přinesla 74. minuta utkání. Po standardce Buchvaldka prodloužil míč Praus a na zadní tyči se prosadil Wolf - 3:2.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Po úvodní půlhodince bych neřekl, že to bude takový boj. Klidně jsme mohli vést pětigólovým rozdílem. Bohužel jsem neproměnili pár šancí a pak jsme navíc udělali dvě laciné individuální chyby. Za tři body jsme docela rádi, ale ze zápasu jsem docela rozpačitý."