Aktuality

Hlučín v MOL Cupu deklasoval Krnov a čeká ho Bohumín

'A' tým
31.7.2022

V jednoznačnou partii se proměnilo sobotní utkání 2. předkola mezi domácím Krnovem a Hlučínem. Hosté potvrdili papírové předpoklady a divizního soupeře smetli 7:0. V prvním kole poháru se Hlučín utká s FK Bospor Bohumín, který hrál minulou sezónu na špici Divize. Utkání je na programu ve středu 17. srpna v Bohumíně.

Hlučín ovládl hru od úvodních minut a brzy dvakrát udeřil. V 9. minutě Zajíčkův lob zapadl za záda bezmocného brankáře Krnova a Hlučín vedl 1:0. O pět minut později se parádně trefil z přímého kopu Buchvaldek. Ve 25. minutě zvýšil na 3:0 Tomšů a bylo rozhodnuto. Smékalovi svěřenci měli i další šance, ale gólman Řeháček svůj tým podržel.

Po změně stran bylo utkání nadále v režii Hlučína. V 65. minutě Smékal běžel sám na bránu, obehrál brankáře Řeháčka a Hlučín vedl 4:0. Na rozdíl pěti branek zvýšil v 78. minutě Wolf a v závěru se dvakrát v krátkém časovém sledu střelecky prosadil střídající Ptáček, který stanovil skóre utkání na konečných 7:0 pro Hlučín.

"V zápase jsme dominovali, ale je pravdou, že do Krnova jsme jeli s respektem. Přece jenom je to soupeř, který má kvalitu. Dali jsme ale dva rychlé góly a začali jsme dominovat. Kluci hráli až do konce, chtěli dávat góly a to mě těší. Nepovedla se nám generálka s Frýdlantem nad Ostravicí, kdy jsme neměli dobrý přístup. Teď se situace změnila. Hráče musím pochválit za kvalitní výkon," zhodnotil pohárový postup trenér Hlučín Filip Smékal.

FK Krnov - FC Hlučín 0:7 (0:3)

Branky: 9. Zajíček, 14. Buchvaldek, 25. Tomšů, 65. Smékal, 78. Wolf, 85. a 88. Ptáček.

Žluté karty: Váňa, Kmínek - Plesník

Rozhodčí: Koláček - Novák, Labaš.

Diváci: 240

FC Hlučín: Lapeš - Wolf, Hasala, Plesník, Lehnert (63. Ptáček) - Tomšů, Praus - Mládek (63. Kocur), Buchvaldek (46. Holzer), Smékal (72. Kovala) - Zajíček