Hlučín v derby podlehl juniorce Baníku

14.4.2024

V nedělním utkání 23. kola MSFL se hlučínští fotbalisté představili na půdě domácí juniorky Baníku. Mužstvo z Prajzské odehrálo na Bazalech vyrovnaný první poločas, který skončil bez branek. Po změně stran však třikrát udeřili Ostravané a zvítězili 3:0.

Premiéru na hlučínské lavičce si odbyl historicky nejlepší střelec FC Hlučín Martin Hanus, který je nově asistentem trenéra Davida Levčíka. První poločas nabídl vyrovnaný průběh. První vážnou příležitost si vypracoval ve 21. minutě Hlučín, když Moučkovu tvrdou ránu z voleje vyhlavičkoval na brankové čáře Uchenna, který ještě na podzim oblékal naše barvy. Baník v prvním dějství zahrozil po střele Kašpárka, který z malého vápna přestřelil.

Hlučínští nezachytili vstup do druhé půle. Po rohovém kopu a následném závaru se před brankou Hlučína nejlépe zorientoval Uchenna a pohotovou střelou poslal juniorku Baníku do vedení - 1:0. Hlučín po inkasovaném gólu otevřel hru a musel si dát pozor na rychlé brejky soupeře.

V 71. minutě hosté podruhé kapitulovali, když Chvěja nadvakrát překonal Murina. Gólový účet zápasu uzavřel v nastaveném čase Kašpárek, který v samostatném úniku překonal Murina jemným dloubákem - 3:0.

David Levčík, trenér FC Hlučín:  "Řekl bych, že první půle byla z naší strany hodně dobrá. Měli jsme i více gólových šancí. Škoda jen, že se nám žádná nepodařila proměnit. V jednom případě dokonce domácí vykopávali balon z brankové čáry. O poločasové přestávce jsme si řekli, že nemůžeme polevit. Jenomže hned v úvodu jsme po sérii špatných odkopů vyrobili zbytečný roh a domácí nám po něm dali vedoucí branku. To je uklidnilo a dostalo na koně. Pak jsme inkasovali druhou branku a nakonec do otevřené obrany třetí. Když to shrnu, tak druhý poločas nám vůbec nevyšel."