Hlučín v Blansku zvítězil 3:0!

3.9.2022

Kvalitní výkon v defenzívě podpořený solidní produktivitou v koncovce podali hlučínští fotbalisté v sobotním mistrovském utkání 5. kola MSFL na hřišti FK Blansko. Svěřenci trenéra Filipa Smékala si odvezli tři body za přesvědčivé vítězství 3:0.

První velkou šanci utkání měli domácí, Abdellaoui v 8. minutě nebezpečně vypálil na brankáře Lapeše, ten jeho střelu vyrazil na roh. V 15. minutě Hlučín otevřel skóre zápasu, kapitán Plesník si našel centr z rohového kopu a přesnou hlavičkou rozvlnil síť - 0:1. Blansko mělo více ze hry, ale byli to hosté, kteří dali domácím lekci z produktivity, protože Tomšů zvýšil na 0:2 pro mužstvo z Prajzské. Blansko mohlo korigovat po střelecké příležitosti Thona z 40. minuty, ale Lapeš svůj tým opět podržel.

Začátek druhé půle přinesl šance na obou stranách. Plesník se Zajíčkem v gólových příležitostech neuspěli, zatímco Hlučín na opačné straně zachránila tyč. V 67. minutě se Hlučínští radovali z vedení 3:0, Zajíčkův centr z pravé strany našel nabíhajícího Moučku, a ten se hlavou nemýlil.

Tříbrankové vedení si Hlučín v závěru utkání pohlídal a veze z Blanska cenné tři body.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Bylo to náročné utkání. V Blansku se moc často nebude vyhrávat. Naštěstí jsme si pomohli standardkou a po pěkné akci pak přidali druhý gól. Soupeř nás potom trošku zatlačil standardkami, ale větší šanci si nevypracoval. Po třetí brance jsme již dominovali. Musím pochválit Šindlera, který předvedl vynikající výkon."