Hlučín v Blansku rozhodl po změně stran

18.8.2023

Tři body za vítězství 3:1 si hlučínští fotbalisté odváží z Blanska, kde se představili v rámci 3. kola MSFL. Cesta za vítězstvím ale nebyla jednoduchá, domácí  po proměněném pokutovém kopu od 41. minuty vedli. Hlučín odpověděl gólem Moučky takzvaně do šatny. Po změně stran už pálili ostrými pouze hosté, když na začátku druhé půle udeřil Smékal a pojistku přidal v 77. minutě Kania, který stanovil na konečných 3:1 pro zelenobílé. Hlučín má po třech kolech plný počet 9 bodů a připisuje si snový start do aktuálního ročníku MSFL.

Blansko bylo na mužstvo z Prajzské dobře připraveno a vytvořilo si i první šanci zápasu, když z protiútoku Tulajdan zakončoval do boční sítě. Po půlhodině hry se blýskl brankář Murín skvělým zákrokem poté, co se před ním v tváří tvář ocitl znovu Tulajdan. Ve 40. minutě se po zákroku Tomšů na Kamenského pískala přísná penalta, kterou Smrčka proměnil a poslal Blansko do vedení 1:0.

Hlučín si nachystal rychlou odpověď a důležitý gól do šatny. Ve 44. minutě Smékal z prvního doteku vysunul Moučku, ten oklamal svého strážce a střelou na bližší tyč překonal brankáře Kubicu.

Hlučín skvěle vstoupil i do druhé půle. Po dlouhém pasu  Kolasky vyhrál Smékal sprinterský souboj s Černým, následně obehrál domácího brankáře a poslal míč do odkryté brány. - 1:2. Hlučín nedlouho poté zachránila tyč po střele Smrčky. A když se Murin v následném průběhu druhého dějství zaskvěl proti šancím Holmana a Porče, udeřili hosté potřetí. Gólovou pojistku totiž přidal v 78. minutě po nacvičeném signálu Kania a tvrdou střelou od břevna stanovil na konečných 3:1 pro Hlučín.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín:  „Byl to třetí zápas v šesti dnech. Z Blanska se navíc moc body vozit nebudou. V prvním poločase jsme bohužel dělali spoustu nevynucených chyb a propadali jsme v soubojích. Soupeř šel do vedení po vymyšlené penaltě, ale naštěstí jsme se hned vrátili do zápasu. Na začátku druhého poločasu jsme vstřelili další gól a pak už jsme měli utkání pod kontrolou.”