Hlučín přehrál juniorku Zlína ve všech směrech

12.11.2023

Výborným výkonem se prezentovali hlučínští fotbalisté v nedělním utkání 15. kola MSFL na půdě juniorky FC Zlín. Prajzáci byli po zásluze odměněni tříbodovým ziskem za vítězství 3:0. O góly se podělili Mládek, Kania a Moučka.

Hlučín šel odhodlaně za vítězstvím od úvodního hvizdu. Byl aktivnější v kombinaci a podnikal nebezpečné útoky zejména z křídelních prostor. Ve 30. minutě už zlínská obrana hlučínský nápor nevydržela a poprvé kapitulovala. Na Kolaskův centr na zadní tyč si naběhl Mládek a hlavičkou do protipohybu překonal Rakovana - 0:1. Před koncem prvního poločasu mohl navýšit hlučínské vedení Wala, ale hlavou orazítkoval tyč. Naopak před brankou Hlučína se v prvním dějství nic zásadního neudálo.

Ve druhé půli se Hlučínu podařilo navázal na kvalitní výkon z prvního dějství. Přestože několik nadějných příležitostí svěřenci trenéra Filipa Smékala nezakončili podle představ, mrzet je to nemuselo. Druhou branku přidal v 68. minutě Kania, který se skvěle uvolnil ve vápně a zamířil přesně do šibenice - 0:2. Skóre uzavřel v 88. minutě střídající Moučka, který těžil z odvážného průniku stopera Prause a jeho přesné asistence - 0:3. Hlučín přehrál zlínskou juniorku ve všech směrech a úspěšně navázal na předchozí domácí vítězství s Rosicemi.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Jsem maximálně spokojený. Kluci výborně plnili taktické pokyny, když Zlín prakticky neohrozil naši branku. Výsledek hovoří za všechno, a to jsme ještě mohli přidat další góly. Pro hráče to bylo velmi fyzicky náročné utkání, ale zvládli ho perfektně. Jsem rád, že jsme zvítězili a trošku jsme se přiblížili horním patrům tabulky."