Hlučín potvrdil roli favorita a veze 3 body z Vysočiny

10.4.2022

Fotbalisté FC Hlučín sehráli třetí soutěžní utkání v řadě venku a potřetí vezou z hřiště soupeře body. Utkání 23. kola MSFL bylo od začátku do konce pevně v režii žlutozelených, kteří béčko Jihlavy porazili nekompromisně 3:0.

Hlučín nastoupil do utkání na půdě béčka Jihlavy v roli jasného favorita. Před utkáním však trenér Smékal řešil početnou marodku, a tak se do nominace vešel i talentovaný dorostenec Eliáš Hon.

Úvodní minuty byly ze strany Hlučína rozpačité. Více ze hry měla Jihlava, která si vytvořila zajímavé momenty. Třeba, když Savi zatáhl míč do středu a jeho tečovaná střela letěla těsně nad. V 15. minutě Hlučín udeřil. Po nebezpečném zakončení vznikl v jihlavské šestnácte závar, z něhož těžil Wolf, který prokázal důraz a protlačil míč do sítě - 0:1. Hlučín do poločasu kontroloval hru, ale byť měl zajímavé možnosti, další branku nepřidal.

V 52. minutě se už ovšem aktivitou hýřící svěřenci trenéra Filipa Smékala radovali z druhé branky. Rohový kop propadl k osamocenému Holzerovi a ten jej poslal za záda brankář Jágrika. O tři minuty později mohlo být ještě veseleji. Hlučínský Ptáček donutil parádní střelou zasáhnout Jágrika, který vyrazil míč jen k Lokšovi. Dorážka hostujícího kapitána skončila v síti, ale gól neplatí kvůli ofsajdu.

Hlučín byl nadále při chuti a šel si sebevědomě za tříbodovým ziskem. Dění na hřišti už odpovídalo postavení obou týmů v tabulce. V 85. minutě uzavřel skóre zápasu Moučka. Hlučínský záložník se po obléhání jihlavské hradby dostal ke střele z levé strany a stanovil na konečných 3:0 pro Hlučín.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Jihlava se ukázala jako velice kvalitní soupeř. My jsme se v prvním poločase špatně pohybovali, takže domácí nás v úvodu přitlačili. Hodně nám pomohl vedoucí gól, po němž jsme převzali iniciativu a ještě do přestávky jsme mohli přidat další branky. Po našem druhém gólu jsme se definitivně uklidnili. Ze tří bodů máme radost, protože jsme se střetli s nepříjemným protivníkem."