Hlučín porazil Vítkovice 5:1 a je nadále lídrem MSFL!

6.5.2023

A mužstvo FC Hlučín se v sobotním utkání 27. kola MSFL představilo na hřišti v Markvartovicích proti MFK Vítkovice. Prajzáci proti poslednímu týmu tabulky potvrdili roli favorita a zvítězili 5:1, díky čemuž mají na čele nadále tříbodový náskok na druhou Kroměříž.

Vítkovice v první půli dlouho vzdorovaly a k vidění tak bylo vyrovnané utkání bez větších příležitostí na obou stranách. Skóre se poprvé měnilo ve 33. minutě zápasu, a to poté, co si na Kolaskův centr naběhl Šindler a přesnou hlavičkou překonal Murína - 1:0. Hlučín rázem ožil a před brankou Vítkovic bylo nadále rušno, žádná další příležitost se však neujala. Až ve 44. minutě šli Prajzáci do dvoubrankového vedení, po rohovém kopu sice v zakončení neuspěl Zajíček, následně míč doputoval k Holzerovi, a ten se nemýlil - 2:0.

Vstup do druhého poločasu Hlučínu nevyšel a v 51. minutě toho využil vítkovický Repa, který se nejlépe zorientoval ve vápně a snížil na 1:2. Důležitým okamžikem byla rychlá odpověď v podobě přesné trefy Zajíčka, který vrátil hlučínským fotbalistům klid na kopačky - 3:1.

V rozmezí 70. až 72. minuty pečetil své vítězství dvěma slepenými góly. Nejprve udeřil Wala, který se prosadil po samostatném úniku a následně po dalším rychlém protiútoku uzavřel skóre Zajíček. Hlučín nakonec zvítězil vysoko 5:1 a upevnil si vedoucí pozici v tabulce MSFL.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: "Vítězství je sice vysoké, ale nerodilo se jednoduše. Hlavně se vstupem do druhého poločasu nemůžu být spokojený, protože jsme byli u všeho pozdě a soupeř se zaslouženě vrátil do zápasu. Naštěstí jsme pak přidali třetí gól a utkání jsme měli pod kontrolou. Na můj vkus jsme hodně kazili, ale není snadné nastupovat v roli jasného favorita."