Hlučín porazil Blansko 2:0

31.3.2023

Hlučínští fotbalisté v pátek přivítali FK Blansko. Hosté potvrdili jarní formu a našemu mužstvu utkání dost znepříjemnili, přesto tři body zůstaly na Prajzské. V prvním poločase otevřel skóre Zajíček, v závěru utkání pečetil vítězství Hlučína v poměru 2:0 Smékal.

Úvodní minuty utkání patřily hostům, kteří se málem ujali vedení poté, co Williams z hranice velkého vápna z voleje napálil břevno. Hlučín zahrozil po příležitosti Moučky a nakonec udeřil ve 30. minutě, když Zajíčkův centr zaplul přesně ke vzdálenější tyči a byl z toho nádherný gól do šibenice - 1:0.

Vstup do druhého poločasu vysel lépe hostům, kteří měli další velkou příležitost. Williemse ovšem v 51. minutě skvěle vychytal brankář Kolenko. Blansko mělo v dalších minutách herní převahu a snažilo se dobývat pevnou obrannou tvrz Hlučína.

Domácí se spoléhali na brejky a po jednom z nich udeřili v 83. minutě. Po chybě v rozehrávce vybojoval míč Ptáček a předložil jej zcela volnému Smékalovi, a ten pečetil vítězství Hlučína 2:0.

Filip Smékal, hlavní trenér FC Hlučín: „Blansko potvrdilo, že se jedná o velice kvalitního soupeře. Zpočátku nás zaskočilo rozestavením se třemi obránci, takže nám chvilku trvalo, než jsme se s tím srovnali. Hodně nám samozřejmě pomohla šťastná střela Zajíčka. Dále jsem rád, že se nám povedlo střídání, protože Ptáček pak zařídil druhý gól pro Smékala. Kluky musím pochválit. Cením si toho, že bojovali a obětovali se.